Adom,  RECENZE,  Recenze oblečení,  Uncategorized

NOSÍCÍ KAPSA ADOM

Rozpětí použitelnosti podle věku dítěte dle výrobce: od narození do 16ti měsíců

Dnes si dáme recenzičku na nosící kapsu méně známé české značky Adom, která se na trhu pohybuje už 30 let, ale k výrobě nosicího oblečení se dostala až v posledních deseti letech. Firma Adom, sídlící v Liberci, se zaměřuje převážně na dámské oblečení, kromě něj mají v nabídce i dětské a pánské oblečení a v neposlední řadě také bundu a několik druhů kapes na nošení dětí. Při navrhování a výrobě oblečení je pak u Adom patrné cílení hlavně na jednoduchost a funkčnost, která jde občas na úkor módnosti, což možná stojí i za tím, že tato značka není v nosících kruzích příliš “profláknutá”. Já sama vlastním tu nejjednodušší kapsu, kterou Adom nabízel, navíc ve starší verzi bez kapsy na ruce a reflexních prvků, která už na jejich e-shopu vlastně ani není k dostání. Tento bazarový kousek jsem pořídila takříkajíc za “pár kaček”, ale i úplně nová kapsa je k prodeji za velmi dobrou cenu, v čemž vidím hlavní lákadlo této značky.


Adom kapsa je dvouvrstvá; vnější vrstva z vysoce voděodolného softshellu, vnitřní vrstva z fleecu. Vnitřní fleecová vrstva je neodnímatelná, takže je kapsa velmi teplá a využili jsme jí hlavně v únorových mrazech, které se pohybovaly kolem -10 stupňů, ale bez spodní vrstvy (u nás fleecový kabátek) se dá nosit i při teplotách kolem nuly, aniž byste se uvařili. Kapsa je jednoduchého trojúhelníkového střihu se třemi gumičkami s brzdičkou, které umožňují její stažení v dolní části a nahoře pak vytvoření “kapucky”. Tu jsem měli většinou na stojáčka, takže pak krásně chránila Jeníkovi krk před větrem. Stažením dolních gumiček vytvoříte prostor na nohy a zároveň to brání profouknutí odspodu, se kterým jsme neměli ani v nejmenším problémy a mě i Jéňovi bylo krásně teploučko. Provedení stahovacích gumiček i celková kvalita šití je na vysoké úrovni, takže ani na tomto bazarovém nošeném kousku nebyly žádné funkční vady a tipla bych, že s trochou péče ještě pár let vydrží ve skvělé kondici.


Kapsa se obléká pomocí dvou pružných pásů, které jsem zkoušela nosit jak klasicky zapnuté, tak křížem a varianta křížení je jednoznačně lepší,
protože pak se kapsa nehne z místa, ani když se ohýbám ke staršímu synovi. Tyto pásy se zapínají na spony, jež jsou vybaveny stahováním, takže se dají podle potřeby zkrátit, aby kapsa sedla všem postavám. Já se svou velikostí S, téměř dvouletým Jeníkem a oba oblečení do několika spodních vrstev jsme je měli trochu stažené, takže určitě sedne i na větší konfekční velikosti. Instalace kapsy je intuitivní a jednoduchá, nebojovala jsem s ní, kapsu jsem zvládla zapnout sama bez asistence a to hned od samého začátku jejího nošení. Vepředu stačí položit kapsu na dítě, překřížit pásy na zádech, ty jsou dostatečně pružné, aby se natáhly až dopředu ke sponám, kde se zapínají a pak stačí jen pásy podle potřeby utáhnout. Jednoduché, elegantní, bez zoufalého štelování pásů za zády. Takovýto střih bez přídavného krytí zad nosiče mi při nošení v šátku, kdy mám přes záda dva pruhy šátku jako další izolaci, vyhovuje. Adom ovšem myslel i na ty, kdo by krytí zad ocenili a v nabídce má pro ně kapsu “klokánek”. Jak dostat kapsu na záda při zadním nošení jsem se svým tvrdohlavým batoletem, které na záda přemluvím pouze doma, vyzkoušela jen na pár okamžiků, ale za tu chvilku jsem nenarazila na žádný zásadní problém. Můžu jen poznamenat, že i v tomto případě je pohodlnější křížení pásů.


Na stránkách výrobce se dočtete, že do kapsy se vejde i 16ti měsíční dítě, což jsme tedy s Jeníkem překonali, protože se do ní vešel i ve svých 21 měsících a s výškou 85 cm. Kapsu měl tak akorát a povyrůst by ještě také trochu mohl, takže bych její využitelnost viděla klidně až do dvou let dítěte.


Na závěr se ještě pozastavím nad vzhledem kapsy, která rozhodně není výkřikem poslední módy, ale zaručeně nás v té zelené barevné variantě, i přes absenci reflexních prvků, nikdo nepřehlédne. Celkově je tedy Adom kapsa spíše pro nenáročné rodiče, kteří nechtějí za nosicí oblečení utratit tisíce. I přes nižší pořizovací cenu je ale kapsa kvalitně zpracovaná a já, která jsem jinou kapsu zatím nezkoušela, jsem s ní velmi spokojená a jen lituji, že jsem jí neobjevila už loňskou zimu, kdy, si troufnu říct, by nám bez potíží nahradila nosicí bundu, kterou jsme měli.Suma sumárum… Funkční, jednoduchá a za přijatelnou cenu, to je zkrátka kapsa Adom.

IVET 🙂

One Comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.