RECENZE,  Recenze nosítek,  Recenze oblečení,  VeKa

Zateplovací kapsa VeKa

Materiál: 100% PES
Velikost: velká (1 – 3 roky)

S VeKou, českou značkou nosítek a nosicího oblečení jsem se za svou několikaletou kariéru nosičky už párkrát setkala, naposledy se u nás objevily hned dva kousky z jejich repertoáru: nosicí kardigan, o kterém jsem se podrobně rozepsala v jiné recenzi, která se u nás brzo objeví a zateplovací kapsa, na níž budu pět jen samou chválu dnes. A protože jsem si úvodní povídání o značce odbyla už v recenzi na kardigan, můžeme se dnes vrhnout rovnou na to pění ód.

VeKa nabízí hned dvě velikostní varianty nosicích kapes, malou pro děti do 15ti měsíců s jednoduchým kulatým tvarem podobným nosicí kapse od libereckého Adomu a velkou s kapsami na nohy, vhodnou zhruba od jednoho roku do tří let dítěte, podle jeho výšky. My jsme s Jeníkem otestovali starší verzi větší tvarované kapsy, která s mým dvou a půl letým batoletem s výškou blížící se metru obstála na jedničku s hvězdičkou dvakrát podtrženou.

Hned na začátek tu mám jedinou výhradu, kterou jsem za ten testovací týden byla schopna vymyslet: kapsa se mi nelíbí. Barevné hvězdičky na starorůžovém podkladu v kombinaci s červeným fleecem opravdu ale opravdu nejsou nic pro mě, naštěstí však VeKa kromě dalších řekněme “zajímavých” designů nabízí i ke všemu se hodící černou kapsu, nad jejímž pořízením docela vážně uvažuji. Večí kapsa je totiž jinak opravdu promyšleným a zároveň jednoduchým nosicím kouskem s kvalitním šitím i materiálem. Softshell je zimní, takže jsme jeho vlastnosti v prosinci využili opravdu naplno a můžu potvrdit, že nejenže kapsa díky vnitřní fleecové vrstvě zahřeje, ale neprofoukne, ani nepromokne a to jsme ji vystavili vskutku bojovým podmínkám při vydatném sněžení, které beze ztráty cti bravurně zvládla.

VeKa si dala na střihu kapsy očividně záležet a vymyslela tak jakousi kapsu s nohavicemi, která skvěle sedí větším a pohyblivým dětem. Můžu říct, že náš Jeník, který už ve svých dvou a půl letech kolikrát “nadává” nad ztrátou pohyblivosti pod nosicí bundou nebo naší obyčejnou kapsou od Adomu si v této večí batolecí kapse doslova liboval a spokojeně pokopával nohama. Kapsa je navíc jednoduchá co do nastavení a stahuje se jen pomocí gumiček s brzdičkami v oblasti mezi nohama dítěte, za jeho krkem a navrchu kapuce, která pak takto vytvarovaná drží nošenci na hlavě jako klasická kapuca a není třeba ji dodatečně někde zajišťovat. Uchytit kapsu na těle rodiče lze snadno pomocí dvou pásů gumy, které jsou pružné a dají se stáhnout, takže se přizpůsobí jakékoliv postavě. Já je při zadním nošení křížila na hrudi a krásně držely na místě, ani se nehly, stejně jako celá kapsa.

Nasadit kapsu na dítě je naprosto intuitivní a zvládla jsem celý proces sama i při zadním nošení a stejně snadno ji lze i nastavit do správné pozice, aby zakrývala nošence od hlavy k patě. Jako bonus vidím i možnost prcka vytáhnout si ruce z boku kapsy, čehož náš Jeník rád využil a ve chvíli, kdy mu byla zima, zase je sám bez pomoci schoval. Jéňa momentálně nosí velikost 98 a v sofshellkách a zimní bundě, s capáčkama na nohou měl v kapse ještě malou rezervu, se zimníma botama už bylo tedy nasazování kapsy o něco těžší a velikostně byla na knop, ale i tak se ještě vešel. Její využitelnost bych tedy u nabaleného dítěte v zimním oblečení viděla maximálně do velikosti 104. Dolní hranici použitelnosti VeKa uvádí kolem roku věku dítěte, s čímž bych souhlasila za předpokladu, že budu počítat s volnější kapsou (nejde nijak výrazně zmenšit) kolem malého dítěte.

Na závěr ještě dodám, že kapsa má vpředu fleecovou kapsu na ruce rodiče, kterou jsem tedy při nošení na zádech evidentně nevyužila, ale uvítala bych jí spíše ze softshellu, aby v dešti nepromokla. Jinak jde o boží kousek, který mě nadchl natolik, že o něm uvažuji jako o náhradě za naší jednoduchoučkou kapsu od Adomu.Za možnost testovat moc děkuji skupině Nosím na srdci ❤.
IVET 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.