RECENZE,  Recenze šátků,  Yaro

YARO BROKEN TWILL 33

100% bavlněný

Dnes mám pro vás recenzi na hodně diskutovaný šátek Yaro Broken Twill 33. Tento šátek Yaro vydalo s tím, že by měl sloužit jako univerzální šátek pro všechny. A to ve smyslu, aby se nošení stalo dostupné opravdu každému – aby peníze nebyly důvodem odepřít si všechny výhody nošení. Jeho cena je totiž tak nízká, že konkuruje i nejlevnějším nabídkám bazarových šátků. Cena ve velikosti 6 se drží pod 800 CZK za nový šátek. Tím ale jeho univerzálnost nekončí.


Šátek je ze 100% bavlny v keprové vazbě, jeho gramáž je okolo 240 gsm. To z něj dělá univerzální šátek i z dalšího hlediska. Rozhodně ho můžu doporučit na malé miminko, pro které se hodí svou gramáží a krásně ho obejme díky své měkkosti. Stejně tak ale nemá problém s těžším nošencem. Při vázání pruží opravdu jen maličko, takže co uvážete, to drží. S 12 kg ve vícevrstvém úvazu nebyl zásadní problém. Samozřejmě si umím na těžší děti představit nosnější a pohodlnější šátek, nicméně svou funkci docela pohodlně plní i v tomto případě.


A co od něj teda čekat při vázání? Šátek je měkký a nadýchaný. To z něj pocitově dělá šátek, kterému bych hádala vyšší gramáž, než ve skutečnosti má. Do ruky je ho akorát, je spíše tenký. Bavlna je ponechána v natur bílé, možná spíš smetanové barvě, která působí na pohled i na omak surovým dojmem – není plochá, lesklá a klouzavá jak bavlna v některých jiných šátcích. To šátku dodává optimální grip, kdy se šátek dobře dotahuje, ale zároveň dotažený úvaz drží a nepovoluje se. Osobně mi držel bez problému na jeden uzel. Je možné, že u ještě těžších, vrtících se dětí by se už jeden uzel povoloval.


K jeho vzhledu toho nejde moc říct – snad jen, že souzní s celkovým konceptem tohoto šátku. Jak jsem psala, je ponechán v natur barvě. Pro někoho je světlý šátek příliš velkou výzvou, nebo se mu světlé šátky vůbec nelíbí. To ale naštěstí není můj případ 😀Pro tyto jedince stojí za zmínku to, že 100% bavlna nemá nejmenší problém s experimenty s barvením, a v nosícím světě je Broken Twill často barveným šátkem. Některé kousky jsou opravdu povedené.


Vzhledem ke složení šátek řadím mezi easy care kousky. Zvlášť u malého miminka se určitě hodí možnost vyprat ho až na teplotu 60*C. Žehlit se může na nejvyšší stupeň, ale moc se po zanošení nekrčí. Vzhledem k jeho nadýchanosti bych čekala, že bude náchylný na očka, ale pravdou je, že jsem jich zatím zatahovala jen pár – a jde to krásně 🙂A to je tak všechno k tomuto lowcost kousku, který byl pro mě velkým překvapením. Vzhledem k ceně se mi vůbec nechce mu něco vytýkat. Je to jeden z povedenějších celobavlněných šátků.Určitě ho můžu doporučit všem, kteří se rozhodují, jestli nošení v šátku bude pro ně a nechce se jim moc investovat. Taky pro ty, kteří hledají nenáročného pracanta, případně mají chuť experimentovat a šátek si nějak obarvit, nebo třeba pokreslit:) Osobně bych si ho ale už prvoplánově nepořizovala u dětí nad těch cca 13 kg, to už bych raději zapátrala po něčem nosnějším.

INA 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.