RECENZE,  Recenze šátků,  Woven Bliss

WOWEN BLISS : LADY BIRD CIEL DE BRIQUE

Obloha s červánky při jasném podzimním večeru – přesně takový je tento nádherný kousek z dílny Woven bliss. To, jak šátek vypadá, nám v tomto případě i říká, že je naprosto vynikající na podzim. Mám chuť se do něj motat stále znovu a znovu, je tak měkký! Není ani silný, ani tenký, prostě je tak akorát. Navíc úžasně nosný díky tussahu.

Ptáčci nejsou první šátek značky Woven bliss, který jsem mohla vyzkoušet a právě kvůli první zkušenosti, kdy mi domů přišel hadr co mě málem sežral, jsem byla k WB velice skeptická. Jako první byl u nás doma šátek s názvem „8 Planets back in black“ ve složení s japonským hedvábím, vlnou a viskozou – možná ta vlna mi v něm nedělala dobře, ale pipinky mě překvapily! Co, překvapily, sedla jsem si z nich na zadek.Tak měkký a mazlivý šátek jsem v ruce dlouho neměla. Sice se ta jeho pohodlnost projevuje na tloušťce, ale určitě bych ho neoznačila za deku. Je tak středně silný, do ruky je ho více – no pořád je to ještě fajn. Pěkně zahřeje, na léto bych ho určitě nezvolila.Na jedné straně jsou nopečky, typické pro tussah a z druhé strany je téměř hladký, což zaručuje ideální chování šátku při dotahování úvazu, ovšem potom už se právě díky tussahu nehne! V pohodě drží na jeden uzel – což vítám, protože dva uzle by byly už moc velké například pod nosící bundu. Vzor je velice povedený, jemný, ženský, elegantní. Myslím, že obměkčí i ty nejdrsnější!

Jak už jsem několikrát zmiňovala, v šátku se kromě bavlny nachází i tussahové hedvábí, tudíž nosnost zaručena. O 12 kilovém sloníkovi jsem v obyčejném batohu vůbec nevěděla. Při předním nošení těžších dětí ovšem doporučuji vázat více vrstev, protože šátek si lehce zapruží díky vzdušné vazbě. Na novorozence bych ho nezvolila, ale to je velmi individuální. Zvolila bych ho pro dítě tak 4-6kg+Marně hledám mínusy, připadá mi, že prostě nejsou! A shrnutí? Tyhle ptáčky si prostě musíte vyzkoušet, těžko je popsat slovy.

VÍCE RECENZÍ A PÉČI O ŠÁTEK NAJDETE ZDE

MARIKA:)

One Comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.