A-Z - SEZNAM TESTOVACÍCH ŠÁTKŮ A NOSÍTEK,  RECENZE,  Recenze šátků,  Woven Bliss

WOVEN BLISS: LADY BIRD CLARIS

Složení: 100 % bavlna
Gramáž: 300 gsm

Jeden krasavec z dílny Woven Bliss se na našem webu už objevil, a to cihlový Ciel de Brique s tussahem, kterého si nemohla vynachválit Marika. Když jsem se snažila o jejich firmě a šátcích něco vypátrat na internetu zjistila jsem, že je to náročný úkol, protože jsou skoupí na informace a veškerý prodej probíhá přes jejich facebookovou stránku formou objednávkových formulářů (pre-order). Co se mi podařilo zjistit je, že tato polská značka s poetickým názvem Woven Bliss, neboli tkaná blaženost, tkala dříve v Británii, nyní v Polsku, z italských přízí a to kvůli jejich jedinečné měkkosti. K jejich exkluzivitě přispívá také to, že šátky vydávají tito Poláci ve velmi limitovaném množství a celkově mi tak jejich filozofie hodně připomíná český Vatanai. Tolik na úvod a pojďme se vrhnout na dnes recenzovanou bavlněnou nádheru s něžným názvem Lady Bird Claris.

Woven Bliss mě jako značka dlouhou dobu míjela a zatímco jsem ve facebookových skupinách občas zahlédla šátky s pro mě dokonalým geometrickým vzorem Lineart, Lady Bird v podobě ptáčků na větvích mě nechávaly chladnou. Ani Claris mě na fotkách nijak neuchvátila, ale touha vyzkoušet jinou, u nás ne tolik známou značku , mi velela skočit po této příležitosti a tak se u nás na týden zabydlely tito bílo modří ptáci. Na živo jsem shledala, že bílá s tmavou džínově modrou barvou tvoří téměř námořnickou kombinaci, která ale není tak tuctová, jak by se mohlo na první pohled zdát a ten správný šmrnc jí dodává hlavně hořčicově žlutá, která je jednou z mých top barev. Ve výsledku pak bílý ptáci na tmavě modrém pozadí se žlutými bobulemi na větvích působí jemně a elegantně a k tmavým džínům, si troufám tvrdit, bude Claris naprostou bombou. Výjimečně mi ani nevadí, že má šátek jednoznačně lícovou a rubovou stranu, která není barevně až tak povedená a jejíž existenci potvrzují i lemy založené jen na jednu stranu, na které jsem zvyklá třeba od Oschy. Kromě lemů pak Claris vybočuje z řady většiny šátků i rovnými konci, které mi u velikosti 6 nevadily (u mé základní velikosti 5, bych ale asi vázala “tipťop”).Nejen rovnými konci ale i svou hebkostí mi tenhle měkký kousek připomíná Kenhuru, které je vyhlášené právě svou jemnou bavlnou, která u Claris z dílny Woven Bliss pak stejně jako u polských “klokaních” hig-end šátků pozvedá “obyčejný bavlňák” o třídu výš.

Šátek je mazlivý ňuňan, jeden z takových, které se vám po testování nechce vracet majitelce a nutí vás se okamžitě přidat do fanskupiny značky a číhat na nějaký kousek pro vás (alespoň na mě tedy Claris takový efekt měla). Oficiálně má Claris gramáž kolem 300 gsm, což se mi nepodařilo ověřit vlastním výpočtem, ale v ruce je to středně silný šátek, dalo by se říci tak akorát. Pro mě, osobu známou svou láskou k tenkým šátkům jsou modrobílí ptáčci na hranici toho, s jak silným kouskem ještě ráda pracuji, ale i přesto si mě získaly a neodradila mě ani jejich nadýchanost, kterou u šátků zpravidla nevyhledávám. Jednoduše řečeno, Claris mě okouzlila vzhledem, dotekovým vjemem i vázacími vlastnostmi a to i přesto, že bych to do ní “papírově” netipla.

Šátek se váže snad sám, při dotahování trošku klouže, ale v úvazu nemá tendenci povolovat a není třeba jej během nošení upravovat a to i přesto, že je celkem pružný. Jeho pružnost pak zaručuje pohodlí pro nosiče a zároveň poddajnost v úvazu, kde dítě dokonale obepíná. Nemůžu si stěžovat ani na nosnost a komfort při nošení, protože Claris levou zadní zvládla desetikilového Jeníka jak na zádech, tak vepředu v kříži s kapsou i během delší procházky, aniž by si má ramena všimla, že ho nesou. Ze zkušenosti vím, že měkké a nadýchané šátky mívají volnější vazbu náchylnou na očka, před čímž mě varovala i majitelka šátku, ale mně se za dobu testování nepodařilo žádné vytáhnout, takže ani tady nemůžu proti Claris říct křivého slova. Možná to ale bude tím, že jsem byla před jejím sklonem k “očkatění” varována a dávala na ní tedy obzvláště pozor.

Týden s něžnou a krásnou Claris jsem si opravdu užila a za její zapůjčení moc děkuji Libušce.

IVET 🙂

One Comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.