RECENZE,  Recenze šátků,  Wild Slings

WILD SLINGS LES TENEBRES: LEZARD

Složení:
70 % bio bavlna Pima
30 % raw bambus
Gramáž udávaná výrobcem – 270g/m², 360 g/m² spočítaná mnou.
Bambus není bambus a vzor není jen vzor!Šátky s větším podílem bambusu, které jsem prozatím zkoušela, měly většinou společnou vlastnost tu, že byly docela tenké. No jak lze vidět z gramáže ( to, že ta od výrobce nesedí jsem si u WS už zvykla) vůbec to není případ Ještěrky, nic teňounkého od tohoto šátku nečekejte.


Prvně k vzoru, jsou to staré dobré WS můry položené na vzoru ještěrčí kůže. Jenže v tomto případě vzor není pouze na parádu, šátek je tkaný tak, že ta kůže je 3D a šátek tím dostává nadýchanost a plastičnost.


Barevně je z jedné strany černá s tmavou (něco mezi smaragdem a jehličnatým lesem) zelenou a bílé můry, z druhé strany je šátek bílozelený s černým vzorem. Když slyším bílozelená, představím si retro koupelnu nebo zubní pastu, ale tady se ty barvy tak prolínají a jsou nenásilné, tlumené, že to je pohoda lahoda moderní koupelka. Světlá strana má navíc lehký lesk, no ale stejně mi připomíná spíše ještěrku, která se chystá svlékat. Takže pro mě vyhrává tmavá.


Šátek je středně tlustý, opravdu nečekejte nic tenkého. A těžký, díky bambusu, ale zase žádná deka, díky své vazbě, která zachovává nadýchanost a měkkost. Je pružný tak akorát a moc dobře se váže, žádná zběsilá klouzavost, prostě se dobře vrství, utahuje, drží tam kde má… Jeden uzel bych asi měla strach nechat, dva to jistí, jsou trochu větší, ale dá se s tím existovat. Anebo to vyřešit kroužky, ve kterých šátek pěkně drží.


A nosnost? Parádní, 10,5 kg vepředu, vzadu, ani vlastně nevím kde, protože je prostě necítím. Což lze přičíst k dobru výše zmiňované plastické vazbě, ta má tyto nosné čáry na svědomí. Na malé mimčo bych si jej nevybrala, je ho více do ruky. Ne, že by to nebylo možné, ale je třeba si ohlídat vedení šátku pod nožičkami.🙂


Cestu si ke mně našel ne ještě zcela zanošený a myslím, že bavlna ještě o chloupek změkne (jestli je to u Pima měkkosti vůbec ještě možné), ale ani od novoty to není kousek, který by potřeboval moc zanášet. I přes vzdušnější vazbu a bambus bych si ho do horka nevybrala ( ale já mám celkově radši tenké šátky), jinak je nositelný 90% roku.


Vůbec netrpěl na krčení, takže i přes citlivější příměs nebudete bojovat se žehlením, opravdu stačí uhladit rukou. No a když už tu žehličku vytáhnete, dodáte bambusu zpátky lesk a bude jako nový. Očko jsem také žádné nezvládla udělat, když už by se mělo vyskytnout, čekala bych to na rubové straně, ale náchylná na to Ještěrka nebude.Není to můj must have, ale když u nás přebýval, šahala jsem pro něj podezřele často.

Katie 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.