RECENZE,  Recenze šátků,  Wild Slings

WILD SLINGS: LA FORET VIERGE GRANIT

SLOŽENÍ: 60% bavlna + 40% vegan vlna

Polská značka Wild Slings se na našem webu bude objevovat čím dál častěji, protože jejich jedinečné šátky stojí prostě za nejednu zmínku. Každý z jejich šátků je prostě nosící skvost. Prozatím jsem neměla v ruce žádný šátek, který by vyloženě zklamal, ale co není, může klidně být 😀 Moji oblíbenou příměsí se od WILD SLINGS stal jejich měkký a zároveň super nosný tussah, jenž ve většině jejich šátků jednoznačně dominuje. Dnes se ale podíváme na trochu jiné a rozhodně netradiční složení bavlna + vegan vlna, který dostal název GRANIT.

Šedobílá kombinace GRANITU je poněkud střídmá, pro někoho možná až nudná variace La foret vierge, která ale rozhodně svým vzhledem neurazí a prvním navázáním smaže veškeré pochyby o této krásce. Kombinace měkké bavlny a ještě měkčí vegan vlny ve Vás vyvolá pocit, že své dítko vážete do té nejvíc ňuňu dečky na světě, kterou musíme doma na zimu mít.


S GRANITEM jsem měla tu čest už během testování LES TENEBRES GRANIT ve skupině WILD SLINGS, ROAR, DISO – BACKSTAGE CZ/SK a už tehdy jsem se do měkoučké vegan vlny zamilovala na první dobrou. Pokud stále dumáte nad tím, co že je ta vegan vlna zač, tak se jedná o NEvlnu, která nemá živočišný původ a přesto si zachovala téměř všechny její vlastnosti. Navíc jako bonus ji lze prát v pračce na 30C. Jak ale přesně WILD SLINGS vegan vlnu získává stále zůstává výrobním tajemstvím. Je ale dobré vědět, že se vůbec nemusíte obávat toho, že by vás NEvlna kousala, štípala nebo nějakým podobným způsobem trápila na holé kůži. Jediné co můžete zažít, je jemný, měkký kousek jako svetřík od babičky, tedy mluvíme-li o bílé straně šátku, protože buďme upřímní, tak ta šedá strana je o trochu více drsnější, než byste možná čekali, ale rozhodně to není překážkou.


Jak už jsem psala, šátek i tak v sobě ,,vlnu“ nezapře. Při vázání po bílé straně krásné klouže a při takovém vázání DH nebo Norwegian Wiggleproof spolupracuje šátek tak, jak si snad každá nosička i nosnice ve skrytu své duše přeje. Díky tomu se mi pro mě doposavad neoblíbený wiggleproof stává den za dnem stejně jednoduchý jaké tradiční KSK 😀 Ale velkou roli v tom také hraje fakt, že čím častěji s šátkem Sebouše vážu, tím více chápu to, jak se při vázání chová a jak je vlastně každá strana jiná, takže pokud máte s dotahováním problémy, doporučuji pro začátek navázat tak, abyste dotahovali po té bílé, měkčí straně.


Jako téměř většina šátku WILD SLINGS i GRANIT při vázání pruží a řekla bych, že dokonce o něco více než zelená verze La foret virge, která u nás taky nějaký čas bydlela. Ale zatímco mi třeba pružení u většiny šátku vážně vadí a překáží, tak zde jsem s tím neměla vůbec, ale vůbec žádný problém. Při nošení jemně popružuje a tak několikahodinové nošení skoro 10kg Sebouše byla naprostá paráda a to i přesto, že bych ho zařadila na pomezí tenkého a středně silného šátku. Nedokážu Vám přesně říci, jak dlouho bude pohodlný v jednovrstvém ksk, protože od jisté doby nebo spíše od jistých kil Sebouše nevážu jinak než do ksk se zakončením spread out, ale tak nebo tak jsou ramena vždy jako v bavlnce.


Během prvního setkání s granitem tedy během testování GRANITOVÝCH MŮR jsem byla až 21. a tak se ke mně dostal šátek už v opravdu zanošeném stavu a mohu tak porovnat s LA FORET VIERGE, které ke mně přišel z předvánočního výprodeje úplně nový. Přestože už po vybalení z krabice, posléze i vypraní, byl šátek už měkký, ještě nějakou péči potřebuje, aby se vyrovnal testovacím můrám.


Na závěr za zmínku stojí i vazba tohoto skvostu. Zatímco o šedou stranu nemám při vázání sebemenší strach na bílou si dávám pěkný pozor. Šátek doma sice mám už nějakou dobu, ale nenosím v něm tak intenzivně, aby se jeho skutečná náchylnost na očka ukázala. Navíc při vázání sundávám i prstýnky, neboť už na první pohled je vidět, že má bílá strana o trochu volnější vazbu, kterou bych se nebála trochu přirovnat k zrzavé Anně, i když tam je to trochu větší extrém 😀


Suma sumárum nelituji ani minutu, že jsem si šátek pořídila a pro nynější zimní počasí je jako stvořený. Tenký, do ruky tak akorát dělaný šátek je z další z mnoha šátků polské značky WILD SLING, který stoji za vyzkoušení.KATKA 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.