RECENZE,  Recenze šátků,  Wild Slings

WILD SLINGS : FRERES DE SANG BRILLANCE DE COLEOPTERE

Složení: 50% bambus, 20% organic prima bavlna , 30% egyptská bavlna 
Gramáž: 260 / spočítaná 286 gsm


Nyní vám představím tenký bambusáček hebký jak nozdry koníků (holky to tak říkají fakt😀). Ale na úvod popis tohoto nádherného šátku od WILD SLINGS. 

,,Je zde jeden z Vašich nejoblíbenějších vzorů FRERED DE SANG v barevném souladu s jeho vzorem. Sytě zelená s nádherným grafitovým odleskem inspirovaným smaragdovým leskem brouka kráčejícího v křoví…..“Vzor tři bratři je klasika Wild Slings a znázorňuje 3 elementy lesa – voda, vzduch, země. Tato barevná kompozice je inspirována světem brouků a jak sám výrobce popsal šátek, odlesky bambusu leckomu připomenou krovky, které zahlédne v trávě. 

Vzor je krásný, dle mě bohužel dost velký a tak moc nevynikne v úvazu. Člověk si pak musí šátek roztáhnout na gauč, aby se pokochal. Šedá bambusová strana se opravdu leskne jak psí kulky a je sametově hebounká, zelená bavlněná strana se nechce nechat zahanbit, a proto je taky měkoučká.

 Je to tenký šátek, úplně ideál na malé miminka. Na to jak je tenký, je trochu těžší, než byste čekali, což bambus dělá. Lehce pruží, ale hlavně je klouzavý, kluzký, jak čerstvě uvařený nok. Nebo knedlík. Na jednu stranu vrstvy se vrství, že člověk ani neví, jak se to stalo. Na druhou stranu musí se pořádně utáhnout a zakončit dvěma uzly, protože každý volný kousek někde v úvazu se za chvíli projeví. To si tak vážete prcka na záda, odfláknete to, a za chvíli je dítě až u kolen.😀 Dobře, to přeháním, ale čím je dítě těžší, tím je opravdu potřeba preciznější vázání. No s nosností je to asi hodně individuální, ale mně dává 10,5 kg vepředu i ve více vrstvách už dost zabrat. Záda by se ještě dala zvládnout, ale vidím to tak na hoďku pohodlného nošení max.


Když mi šátek přišel, měl krásné dlouhé třásně. Fakt nádhera. No a pak jsem ho vázala v lese a hned jsem je šla předělat, protože jsem si v nich donesla větviček a listí v množství vhodném pro stavbu ptačího hnízda. Bohužel je to tedy věc nepraktická, pokud je šátek delší a vážete i mimo zametená místa, ale určitě se najdou i osůbky, které rády dopřejí volným třásním zaslouženou péči.

 
Jsem druhou majitelkou šátku a přijde mi, že v namáhaných částech začíná bambusová strana lehounce žmolíkovat. Vazba je jinak středně pevná, volnější ze zelené strany, kde jsem už i pár oček zatahovala. Šátek se moc nekrčí, často stačí uhladit rukou, zato po použití žehličky se bambusové straně navrátí lesk jako blesk.🙂   Bambus navíc příjemně chladí a proto je to parťák vhodný do horkých dní.

VÍCE RECENZÍ A PÉČI O ŠÁTEK NAJDETE ZDE

KATIE 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.