RECENZE,  Recenze šátků,  We are wovens

WE ARE WOVENS : MIXITE RAVENA

Složení: 100% česaná bavlna 
Gramáž:280gsm

Nizozemská značka We are wovens není v našich končinách příliš známá a nenajdete na českém trhu příliš moc recenzí a zkušeností s jejich šátky, a to už vyrábí své šátky někdy od roku 2016. Už proto jsem velmi ráda, že se mi jeden bavlněný kousek dostal do ruky a to jen díky spolupráci s noseni.online a úžasné Pavle Lhotákové.


Černobílý decentní kousek vznikl v roce 2019 coby bavlněná limitovaná edice. Jen tak pro zajímavost, všechny jejich doposavad vydané šátky jsou čistě a jen utkané z italské kvalitní bavlny a heslem tohoto výrobce je: ,,Dostupnost pro všechny“ a vhledem k tomu, že ceny šátků začínají někde okolo 2500Kč dostál výrobce svého slova.RAVENA mě zaujala po rozbalení krabice nejen od prvního pohledu, ale také doteku.  Jemný, chladivý a pevný šátek. No a nebudu lhát, že od té doby jsem od šátku očekávala jen to nejlepší a tak nějak doufala, že jsem našla lásku na celý život. Ale jak to tak v životě bývá, jak odpadne prvotní nadšení a spadnou růžové brýle, teprve až pak nastává ta skutečná realita, která se leckdy od té růžové liší. Pojďme ale pěkně popořadě….

 

Na první pohled obyčejná bavlna, na první dotek mi bylo jasné, že to bude bavlna, kterou jsem v ruce ještě neměla. Chladivá, klouzavá a pevná, ale ve skutečnosti tomu tak úplně  nebylo. Šátek totiž doslova mate tělem, myšleno vzhledem. Z fotek lze krásně vidět že patří spíše ke zlaté střední cestě a do ruky je ho tak akorát. Ravena při vázání docela klouže, ale příprava na ksk nebyla žádný problém dokud nedošlo vložení prcka do šátku a dotahování.  Ať se to na první pohled vůbec, ale vůbec nezdálo, tak tahle černobílá kráska/potvůrka klouže jako lyže po sněhu, a to až tak, že jsem každou chvíli čekala, že mi Sebík sklouzne až k sousedům:D Naštěstí se ale tak nestalo, ale pro mě, milovnici tussahu a neklouzavého šátku bylo dotahování doslova Noční můra v Elm Street. Myslela jsem si, že se konce snad nikdy nedočkám.  Je pravda, že by stačila trocha cviku a šlo by to raz dva, ale na první dobrou jsem to vůbec nečekala. 


Na druhou stranu po konečném uvázání uzlu (samozřejmě jsem musela uvázat uzle dva) jsem byla nadmíru spokojená. Sebouš má něco přes 9kg, nejsem si moc jistá, neboť kontrola nás čeká až za pár týdnů, ale moje ramena byla v sedmém nebi a o nějakém řezaní nebo bolesti nemůže být ani řeč. V jednovrtstvém úvazu jsem měla Sebouše asi hodinu a naprostá pohoda. Těch 9 kg zvládnul jako nic.  Po hodince nošení dokonce prcek byl přibližně i tam, kde jsem ho uvázala.  Samozřejmě, že se lehce šátek poprvé povolil, ale při druhém a třetím nošení se nehnul ani o píď.  

Pojďme se ale teď podívat na RAVENU při vázání úvazu na zádech, konkrétně tedy THE EASIEST DH, který se stal po výzvě s duhovkou celkem oblíbený. Vzhledem k tomu, že byl šátek velikosti delší 6, neměla jsem se zakončením žádný problém a co si budeme povídat, úvaz vypadal skvěle! Jsem na něho velmi pyšná. Zpět ale k vázání. Při DH jsem byla velmi mile překvapena, že klouzaní je zde spíše výhodou a díky tomu jsem neměla sebemenší problém Sebouše na ty záda dostat tak, jak sem chtěla. Na druhou stranu, jsem na první dobrou neutáhla šátek tak jak jsem měla a po nějaké době maličko klesnul, ale nebyl někde u zadku, takže dobrý, ale na fotce je to povolené krásně vidět 😀  

Suma sumárum, když pominu extrémní klouzavost šátku, na což nejsem zvyklá, nenapadá mě celkem žádná výtka k těmto šátkům. Klouzavost je ale vlastnost šátku, kterou na druhé straně jiné nosnice určitě ocení. Kdybych s šátkem měla asi možnost se sžít delší dobu, už kvůli své nosnosti by u mě určitě zůstal. Těším se na vyzkoušení RS šátku, protože tam ta klouzavost bude pecka 🙂

KATKA 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.