RECENZE,  Recenze šátků,  Vatanai

VATANAI YVES

Složení: 70% bavlna, 30% buret –
Gramáž:275 gsm

A je tu další recenze na úžasný šátek české značky Vatanai. Což mě tak napadá, že jsem prozatím netestovala šátek, který by mě vyloženě zklamal. Možná až příliš velké očekávání jsem měla u utěrek ze série HP, ale o tom bude jiná recenze.  Yves je další z nádherných labyrintových šátků, jejichž vzhled jsem si oblíbila, Na jedné straně září královská modrá a na druhé elegantní černá s barevnými buretovými nopky. Kombinace která doslova vyráží dech. 

Modroučký Yves se ke mně dostal v nádherně zanošeném stavu ve velikosti pět a ve srovnání s buretovým Braies , které má stejné složení, ale nebyl dostatečně zanošen, si mě získal mnohem rychleji. Labyrinty bohužel mnohdy nejsou u spoustu lidí oblíbené kvůli svému jednoduchému a tedy i jednotvárnému vzhledu. Já patřím k té nadšené skupině lidí, kteří na této jednotvárnosti ujíždějí. Není proto divu, že Yves je již mým šestým šátkem s labyrinty.

    Tenký a nosný. Tak jednoduše bych popsala tuto modrou nádheru. S tenkostí se samozřejmě nemůže srovnávat s již zmíněnou sérií HP (Lily, Hermiona, Ignotus, Minerva), ale stále má do středně silného šátku ještě daleko. Nenechte se ale jeho tenkostí zmást, protože Yves je nosný až až. Já osobně jsem v něm nosila našeho devítikilového Sebíka  a vůbec ho necítila, a to ani v jednovrstvených úvazech, ale nebudu lhát, že na delší nošení jsem více vrstev využila. 

    Yves v sobě krom bavlny schovává buretové hedvábí, které má svoji specifickou vůni, která není všem příjemná. Já se přiznám, že jsem si žádné specifické a prazvláštní vůně, jak všichni říkají, nevšimlaBuretové hedvábí není hladké a lesklé, jako klasické hedvábí, ale spíše se v šátku projeví hrubší strukturou a barevnými nopky, které jsou u Yvese vidět převážně na té černé straně. Díky své hrubosti šátek tolik neklouže a skvěle se dotahuje. Drží na jeden uzel, ale já osobně jsem mu nevěřila tolik jako tussahu v mém oblíbeném Carduusovi. 

    Velkým mínusem u jinak dokonalého šátku je jeho náchylnost na očka. Je to jeden z těch šátků, na kterém se vytahují očka jakmile o něho jen očkem zavadíte. Samozřejmě ale to není pravidlem. Jsou tací, kteří ho běžně používají a nemají vytažené ani jedno očko a pak jsou zase druzí, kteří po jednom navazování mohou zatahovat nespočet oček. Ve finále tedy to je tak, že šátek není úplně vhodný pro netrpělivce a vznětlivé povahy při zjištění jednoho očka 😀Suma sumárum je Yves dokonale tenký nosný kousek v nádherné barvě s buretovou vůní/nevůní, který je dělaný přímo pro mě. Pokud máte pocit, že jsem závislá na Vatících, nebudu se s vámi rozhodně hádat 😀

VÍCE RECENZÍ A PÉČI O ŠÁTEK NAJDETE ZDEOne Comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.