RECENZE,  Recenze šátků,  Vatanai

VATANAI IN THE OCEAN

Složení: 100% bavlna- 50%mercerized/ 50% combed
Gramáž:290 gsm

Vatanai, to je má šátková láska! O této české značce šátků jsem slyšela ještě v době, kdy jsem si myslela, že jeden šátek mi bude stačit na celé nosící období. Jak naivní já byla! Ale k vlastnímu Vatanaii jsem se dostala až téměř po roce nošení. Šlo o buretové modrošedé labyrinty, které mi učarovaly vzorem i vlastnostmi. Od té doby mi rukama prošly dva tucty šátků této skvělé značky a několik jich našlo stálé místo v mém komínku. Vzor In the Ocean… Abych byla upřímná, tak medůzy, spermie nebo jak tomu, kdo říká, mě na fotkách nechávaly absolutně chladnou. A to až do doby než se mi do ruky dostala čokoládová Maya. Naživo to byla láska na první pohled, a tak se k nám domů záhy přistěhoval Reef v tradičně netradičních vatabarvách.

Reef ve mně vyvolává lehce rozporuplné pocity. Na jedné straně nádherný vzor, na straně druhé zvláštní barevná kombinace zelené, růžové a zlaté. Co mě ale nadchlo je až neskutečná měňavost šátku, kterou znám a miluji u Snivců Burgund. Ty jsou stejně jako Reef z mercerované bavlny, díky které je šátek nejen lesklý ale zároveň i hrubší na dotyk. Zpočátku jsem si myslela, že je hrubý po vyprání, ale ani po intenzivnějším nošení se z něj nestal žádný mazlík. A jak u mě Reef ztrácí body kvůli vzhledu, tak je zase získává díky svým vlastnostem. 

Je středně silný, do ruky tak akorát, váže se nádherně a v úvazu drží, ani se nehne. Na ramenou je velmi pohodlný i s těžším dítětem. Se svou velikostí 3 mám vyzkoušeny úvazy na bok, záda i vpředu a to s oběma syny. S J. a jeho deseti kily obstál Reef v jednoduchém batohu se ctí i na hodinové procházce. 

Na uspání tříletého sedmnáctikilového V. mi také posloužil skvěle. Na úplné miminko bych si ho vzhledem k určité hrubosti a gramáži nevybrala, ale od nějakých 3 měsíců si ho dokážu představit. Zkušenější maminka do něj ale určitě naváže i novorozence. A pak vydrží klidně až do konce nosícího období. Za mě je to kouzelný vata bavlňák, který hodně unese a nevyžaduje žádnou speciální péči.VÍCE RECENZÍ A PÉČI O ŠÁTEK NAJDETE ZDE 

IVET:)Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.