RECENZE,  Recenze šátků,  Vatanai

VATANAI: HORTENZIE JONÁŠ

Složení: 82% bavlna, 18% buretové hedvábí
Gramáž:285 gsm

    Testováno s nošencem 9 kg.

Vatíkovský vzor Hortenzie najdete ve čtyřech nadýchaných (modrý Jonáš, fialová Alžběta, zlatý Garden Noir a černošedý Greyswood) a dvou plochých (zlatorůžová Markéta a stříbrorůžová Diamant Rouge) provedeních. S Jonášem se mi dostaly do ruky podruhé právě ty ňuchňavé. A stejně jako u Alžběty, i teď se mi můj devítikilový chlapeček nosil moc dobře.


Složení   

 Vatanai bureťáky jsou obecně dobrá volba, pokud potřebujete navázat pěkných pár kilo. Jediné, co na nich nemám ráda, je údržba🙂 Šátky, které můžu bezstarostně hodit do pračky, mám prostě raději. Sice se traduje, že vatouše zvládnou pračku vždy (na jemný program), ale se šátkem za tisíce se mi experimentovat nechce.   VazbaPříjemně nadýchaná vazba je trošku náchylnější na očka. To je něco, co jsem se musela naučit řešit, jakmile jsem se posunula od svého nezničitelného Storcha 🙂 Aspoň se mi dobře hledalo, kudy vede nitka, takže se zatahuje dobře. (Jsou šátky, u kterých je zatahování pěkná detektivní práce.)


Vzhled     

Jonáš mě dostal svými barvami: jsou příjemně tlumené a vzor není moc kontrastní, což mám ráda. Hortenzie na něm působí spíš abstraktně a člověk by na první pohled ani neřekl, že jde o květinový vzor. Při bližším zkoumání je ale  jde samozřejmě poznat.  


Jaký je v ruce     

Na dotek je příjemný, hebký, měkký, ale nepovažuju ho za deku. Je to pro mě takový přiměřený, pohodlný střed. Při vázání se chová naprosto poslušně, nemusela jsem se s ním prát ani mi neklouzal z ruky, a dotažený byl šup šup. V tomto ohledu jde o opravdu nekomplikovaný šátek.  


Kolik unese

Svých milovaných 9 kg jsem nosila na zádech v jednoduchém batohu. Tady bych si asi uměla představit ještě měkčí šátek, ale dvě hodiny jsem dala jen s velmi mírným nepohodlím. Dopředu jsem vázala KSK a v tom byl perfektní. Dvouhodinová procházka byla úplně v pohodě.


Co mě opravdu potěšilo: ven jsem vyrazila s dítětem na zádech, v úvazu, který se neuzluje (varianta Tibeťana). Po chvíli jsem převazovala dopředu a – ajajaj, zapomněla jsem si doma kroužek! A protože fakt nemám ráda dvojitý uzel pod bundou, nechala jsem jen jeden. Po dvou hodinách jsem přišla domů a uzel byl stále na svém místě.Vatanai Hortenzie Jonáš bych určitě doporučila i na těžší dítě. Ale jenom pokud vám nevadí prát šátky ve vaně 

VÍCE RECENZÍ A PÉČI O ŠÁTEK NAJDETE ZDE

MARUŠKA 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.