RECENZE,  Recenze šátků,  Vatanai

VATANAI CARDUUS

    Nádherné Vatanai kousky se u mě doma objevují čím dál častěji a většinou se z návštěv stávají stálí spolubydlící. Až tak mě dokáží Vatanai kousky okouzlit. Carduus je čtvrtý příměsový Vata kousek, jež se mi dostal v krátké době do ruky a který si mě i přes svůj netradiční hadrový zjev získal už prvním navázáním. Carduus získal své netradiční jméno podle známé cevnaté rostliny. Uhádnete jaké? Určitě ano neboť ten vzhled už dosti napovídá. Carduus neboli bodlák. Když se teď na Carduus zaměříte lépe,určitě tam tu podobu uvidíte, ale naštěstí se šátek od bodláku liší jednou důležitou vlastností, a to že prostě nekouše.

    
Musím se přiznat, že v tomto případě, na rozdíl  od jiných Vata kousků, zde neproběhla láska na první pohled, neboť zaprvé mi úplně nesedla ta malinovo-vínová barva, do které bych měla vázat Sebíka a zadruhé  mě vyděsila až hadrově vypadající žmolková strana, která by svým vzhledem mohla bravurně konkurovat hadru na podlahu, který najdeme většinou u svých babiček na vesnici. Ale jak jsem se poměrně brzo přesvědčila, vzhled není prostě všechno.

   

Carduus se ke mně dostal dokonale zanošený, takže jestli někdy kousal jako bodlák, nedokážu posoudit. Já mám doma krásně měkoučký středně silný šátek, kterého je do ruky tak akorát.Ani málo, ani hodně. Nádherný/ Ošklivý Carduus díkybohu netrpí třeba jako Yves na očka a tak si při vázání nemusím dávat pozor,  kde stojím a můžu vázat bez problému i venku, což ocení určitě každý z vás. 

    Krom bavlny se nám v šátku nachází také Mulberry a tussah, díky čemuž šátek při vázání neklouže a drží tam kde má. Při vázání by to mohlo být pro začátečníky z počátku trochu náročnější, ale později určitě každý z vás ocení, že při mrskajícím dítěti drží na jeden uzel, jako vegetariánovo přesvědčení nejíst maso. 

    Jak už jsem psala, šátek může být pro začátečníky náročný na navázání, tudíž bych ho nedoporučila pro začínající maminky s novorozencem, ale na druhou stranu zkušené nosnice si s ním poradí za každé situace. Já sama vážu do hadříku na podlahu devítikilového Sebíka do ksk, jednoduchého kříže, dvojitého kříže nebo třeba do DH a batohu bez mrknutí oka a necítím nikde žádné tahání, a to jsou moje ramena docela citlivky.  Navíc při easy DH vypadá šátek božsky 😀

    

Vatanai Carduus je velmi povedený šátek, který svým vzhledem dokáže odradit spoustu zájemců a je to opravdu škoda, neboť vše vyrovná svými dokonalými vlastnostmi. Takže pokud hledáte šátek, který drží na jednu dobrou, hravě si poradí i větším dítkem je Carduus ta pravá volba.

KATKA

45 Comments

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.