RECENZE,  Recenze šátků,  Sari Slings

SARI SLING WILD MEADOW

Složení: 100% bavlna
Gramáž:270 gsm

To bych nebyla já, abych sem zase nepřitáhla k recenzi nějakou méně známou značku, o které nejde na internetu skoro nic najít. Tedy krom toho, že je to polská značka, která vznikla v roce 2018. Testovací kousek je poměrně nový, neboť spatřil světlo světa 15. května letošního roku a jak jinak než v limitované edici.  


Co si budeme povídat, WILD MEADOW je prostě jedna velká barevná šílenost, která prostě není pro každého.  U nás doma dostal pracovní název jednorožčí lejno. Asi nemusím vysvětlovat, jak ke své přezdívce přišel, nicméně to rozhodně není myšleno ve zlém. Přestože já sama rozhodně nevyhledávám extravagantní kousky k nošení, WILD MEADOW se mi docela zamlouvá. Nevím, jestli je to podzimem, který se usadil venku za okny nebo covidovou situaci kolem nás, ale šátek padl na rodnou půdu.

Když pominu syté barvy, které na mě vyskočily po rozbalení z krabice, stojí rozhodně za zmínku jejich bavlna. Kdybych balík rozbalovala poslepu, přiznám se, že bych si šátek spletla s moji oblíbenou hebkou a měkkou bavlnou v Kenhuru šátcích!! Ano!! Čtete správně!! Prostě to první pohlazení, mě posadilo doslova a do písmene na zadek. V ruce na první dobrou působil lehce, tence a klouzavě, z čehož jsem měla docela strach, protože poslední dobu jsem měla docela štěstí na klouzavé šátky značky ROAR. 


Sari bavlna byla pro mě při navazování velkým překvapením. Jak se na první pohled/dotyk zdál klouzavý, při uvazování to nebylo zas tak znát. Při testování zkouším pokaždé FWCC SPREAD OUT, FRONT CORSS a klasické záda DH 🙂 To jsou moji favoriti a dle toho pak hodnotím.  Šátek sice jemně prokluzoval, ale nebyla to žádná katastrofa a já při dotahování netrpěla jako při vázání králíků nebo medvědů od již zmíněné značky ROAR.  Díky tomu se navíc šátek poměrně snadno dotahoval a ve finále i držel. Rozhodně to není šátek na jeden uzel, nejlépe dva a pořádně utáhnout, jinak bych se bála nejen rozvazování, ale také prověšení dítka po delší době nošení. 

 Jednovrstvý úvaz mi byl s 9,5 kg Sebíkem pohodlný poměrně dlouho, ale já ráda vážu spread out, protože pak vykoukne i druhá strana šátku a WILD MEADOW má prostě co ukázat. Ve vícevrtsvém úvazu pak moje ramena byla jako v nebi. Kdo by to byl řekl, že takový lowcost šátek nadělá tolik parády. 


Barevná šílenost má ještě jedno velké plus, a to je hutná vazba, u které nehrozí vytáhnutí oček, což nejedna z nás ocení. Nemusíte se tedy bát, položit šátek venku do trávy nebo v lese na zem. Zaprvé černá strana zakryje případnou nehodu a zadruhé to by už muselo být, aby se s šátkem něco stalo. Co by ale mohlo být trochu nevýhodou je jeho záhřevnost. Je to čistá bavlna, já sama testovala už v docela chladných podzimních podmínkách a bylo mi teplo 😀 Takže pokud patříte k záhřevným jedincům (přesněji k těm, kteří netopí celou zimu, protože by se jinak asi upekli) počítejte s tím, že v létě se budete asi dost potit 😀 A nesmím zapomenout, že mně osobně vadí, že ta černá strana pouští jako kdyby chloupek. Je to na ni strašně vidět, což není úplně pro mě. 🙂

Závěrem bych asi dodala, že na to že je šátek pro mě neznámé polské značky a řadí se spíše k lowcost pracantům, neboť lze zakoupit za méně než 2000, tak je to velmi příjemné překvapení!!

VÍCE RECENZÍ A PÉČI O ŠÁTEK NAJDETE ZDE

KATKA 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.