RECENZE,  Recenze šátků,  Roar

ROAR OVER THE RAINBOW – BLINK BLINK

Složení: 92% egyptská česaná bavlna, 8% měkká a lesklá metalizovaná rexorová viskóza 
Gramáž:280 gsm

 

Over the rainbow neboli jednorožci či dokonce tlusté kobylky patří k oblíbené značce Roar,  která vznikla coby projekt pro děti.  Protože jak samy maminky víme, u dětí hraje hlavní roli minimalismus. Vzory šátků jsou vždy kresleny ručně a nejinak je to i u těchto bláznivě krásných jednorožců. Troufám si říci, že Over the rainbow vytvořil a stále vytváří úsměv nejen na dětských tvářích. 


Koníčky s rohem mi zapůjčila kamarádka ve velikosti 7. A přestože nebyl pořádně zanošen, vázal se úplně sám. Před prvním navázáním jsem se docela bála, co moje kůže řekne na rexor, protože se přiznám, jsem velice citlivá a všechno co mě může kousat, mě taky vždy kouše. A jak to tady dopadlo? No na holé tělo bych nevázala ani omylem, ale přes tričko to i překvapivě šlo. Žádné velké problémy nenastaly a já tak
mohla zkoušet bláznivou jednorožčí duhu. 


Syn měl při testování 15 měsíců a okolo 9kg. Over the Rainbow si ale s jeho váhou poradilo skvěle. Přeci jen je to hutný šátek na hranici mezi středním a silným, takže i přes moje citlivá ramena, ano mám citlivá i ramena 😀 se těch devět kilo neslo parádně i v jednovrtsvém úvazu. Díky jeho hutnosti bych ho nedoporučila na teplé letní dny. Zaprvé si myslím, že by rexor začal dělat neplechu a zadruhé už při testování v dubnu v něm bylo poměrně teplo. 


Možná by stálo za to, se také vyjádřit k barevné šílenosti, kterou si pro nás ROAR v tomto případě připravil, protože co si budeme povídat, tohle vážně není pro každého 😀  Když manžel poprvé šátek viděl, zeptal se mě, co autor šátku bere. No, asi se mu nedivím, ale mám docela štěstí, synovi je prozatím jedno, v čem se nosí, hlavně že se nosí 😀


U Over the Rainbow se mi skvěle ukázalo, jak šátky z dílny jednoho tvůrce mohou mít stejné složení a přesto je každý jiný, originální. Zpravidla mě, jak jsem už psala výše, kouše i kde co, tedy i rexor obsažený v šátku, ale zde mě velice mile překvapil, jak skvěle se mi v jednorožcích nosilo.  Na závěr bych určitě měla zmínit, že velkým plusem těchto barevných šátků je jejich minimální náchylnost na očka, nemačkavost a především možnost šátek prostě hodit do pračky. To ocení nejeden milovník nenáročných a zároveň překrásných šátků.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.