RECENZE,  Recenze šátků,  Roar

ROAR LA FONTAINE DE LA BALINE: BLINK BLINK

SLOŽENÍ: 92 % egyptská česaná bavlna, 8 % měkká a lesklá metalizovaná rexorová viskóza
GRAMÁŽ: 280 GSM

Vydáno:

  • únor 2020 jako první tohoto vzoru, následovaly ještě další troje „velryby“ – jedny ve stejném složení, dvoje čisté bavlny

Značka Roar je „projektem pro děti“, jak jsem se na mnoha místech dočetla. Jak samotný název napovídá, odkazuje k divočině, ke zvířatům – a především tak ji znám. Řekla bych, že jsou pro ni typické motivy různých zvířat, od těch reálně vypadajících přes kreslená, dětsky jednoduchá až po jednorožce. :-))


Konkrétně tyhle „velrybky“ jsem měla v hledáčku už nějakou dobu. Zamilovala jsem se do nich na první pohled – důvodem byla krásně uklidňující modrá barva a jednoduché malůvky, které s sebou po proudu přináší dobrou náladu. Moc jsem se těšila, až je budu moct otestovat, protože jsem byla rozhodnutá brzy si pořídit nový šátek a zrovna tenhle byl můj favorit.


Fotky tohoto šátku nejsou vůbec zavádějící, i ve skutečnosti má nádherně syté barvy v odstínech modré, navíc protkané zlatou rexorovou nitkou. Ta dodává šátku oslnivý lesk, především na sluníčku se třpytí jako vodní hladina. Na druhou stranu osobně jsem vůči rexorové niti dost podezíravá, protože mi přijde, že je mnohem náchylnější k očkům a přetržení, respektive „natáhnutí“.


Překvapilo mě, že šátek s ohledem na složení neškrábe. Před časem jsem testovala „jednorožce“ se stejným složením a ti mi byli na holou kůži vyloženě nepříjemní, tady jsem sice rozdíl ve složení oproti například čisté bavlně poznala, nicméně jsem neměla problém vázat šátek na holou kůži. (Nebo už jsem to čekala a byla jsem připravená?) Na druhou stranu, čekala jsem okouzlující nosnost (která mě fascinovala před pár měsíci u již zmíněných jednorožců), ale v tomto ohledu se žádný wow efekt nekonal.


Šátek drží, neklouže, je pevný, neprověšuje se, ale tenkrát to na mě zapůsobilo více. Ovšem nepopírám, že mezi testováním těchto dvou šátků uběhlo několik měsíců a v neprospěch velryb hraje to, že mládě má o dvě kila víc (aktuálně 11 kg) a s ohledem na mrazy a ledovky jsem cca tři týdny před testováním téměř nenosila, takže jsem třeba prostě jen vyšla ze cviku… S ohledem na rexorovou nit, která může škrábat, bych v něm asi nenosila úplně „čerstvé“ miminko, ale rozhodně to není kousek, který by vydržel být pohodlný jen pár měsíců.


Šátek se váže v pohodě, do ruky je ho tak akorát. Neměla jsem problém ho uvázat, dotáhnout, není to sice žádný tenkoš, ale ruce mi na něj v pohodě stačily. S čím jsem trošku bojovala, byly svislé přechody odstínů modré, protože jsem při dotahování pořád měla pocit, že „teď musím dotáhnout ten tmavý okraj“, který už byl ale o kousek dál zase světlý. Chvilku trvalo, než jsem si na to zvykla. Ale to je spíš pro pobavení, rozhodně to není chyba šátku. :-))


Osobně jako největší minus vidím rubovou stranu šátku. Nejčastěji používám úvazy, při kterých jsou vidět obě strany (klokaní efekty apod.), u některých šátků mám dokonce raději rubovou stranu, ale tady bych se tomu snažila za každou cenu vyhnout – šátek prostě není koncipovaný jako oboustranný. Nicméně vhodný úvaz tento „nedostatek“ skryje a kdo si takový šátek pořizuje, už s tím prostě od začátku počítá.


Suma sumárum, kdo má rád modrou barvu a veselé obrázky, určitě s tímto kouskem nešlápne vedle. Jen je docela škoda (a paradox), že svým složením a tloušťkou není typicky letní. Vždyť si už na první pohled říká o výlet za slunečného dne někam k vodě!Maruška V. 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.