RECENZE,  Recenze nosítek,  Rischino

RISCHINO HALF BUCKLE: BLUE STARLIGHT

Složení: 100% bavlna 
Velikost:  50-98

     
A máme zde další recenzi na slovenské nosítko, tentokrát značky Rischino. Příběh této slovenské značky začal jak určitě u mnoho z vás, narozením syna Riška, který otočil život svým rodičům o 180 stupňů. A tak díky probdělým nocím vzniklo první nosítko a nová značka pojmenovaná po přezdívce syna Rišino = Rischino. Firma šije ze svých natkaných šátků. Spolupracuje se známou firmou Kenhuru, z jejichž šátků šijí limitované edice jejich nosítek. V současné době lze Half buckle koupit pouze na objednávku u výrobce nebo použité.


Riscino Half Buckle je hybridní (polovázací) nosítko této slovenské značky Rischino. Half buckle je vhodné od narození, tedy od velikosti 50cm do velikosti 98 (cca 1-1,5roku).Díky širokým šátkovým popruhům lze v případě nouze rozšířit sed a odnést v něm i o dost větší dítě. Osobně vyzkoušeno se 105cm. Výhodou vázacího nosítka je, že se nemusíš přenastavovat popruhy, když nosí někdo jiný. Bederní pás je měkký, dostatečně široký a prošitý. Krásné přiléhá k tělu. Přezka nemá jistící pojistku, jištění je pouze jistící gumičkou. Šířka sedu se nastavuje pomocí tunýlku se šňůrkou. U menších dětiček výrobce doporučuje založit látku mezi bederním pásem a stažení za bederní pás směrem k tělu nosiče, aby lépe sedělo a nikde se nic nekrabatilo (všechna, videa jak nastavit nosítko naleznete na YouTube Rischino)


Výška sedu se nastavuje pomocí dvou souměrných tunýlků se šňůrkou po stranách. Pod kapuckou je schováno stahování za krčkem. Pro malá miminka, která ještě nedrží stabilně hlavičku se doporučuje srolovat kapucku, která je na pevno, a zaháknout za háčky k tomu určené. Vytvoří se tím dostatečná opora a hlavička nebude klimbat. Vázací popruhy jsou dostatečně dlouhé i pro větší konfekce popřípadě je možno zakončit RS kroužkem. Jsou částečně polstrované v přední části. Lze je vázat složené s křížením pod zadečkem či roztažené přes zadeček a záda dítěte, čímž se trochu odlehčí váha na bederní pás a nosítko by celkově mělo být pohodlnější s vyšší váhou.       

Osobně v něm nosím syna od 6 dne, kdy měl 52cm a 4,5kg. Ve skupině ND je doporučováno od velikosti 56/62 ale dle mé zkušenosti je při správném nastavení použitelné opravdu od 50cm a možná i dříve (záleží na celkových proporcích děťátka).Nosítko mi dovezla a pomohla nastavit Darina Majer, výhradní dovozce pro ČR. Pomůže osobně či přes sz nosítko vybrat a nastavit. Aktuálně má syn kolem 88cm a 13kg a nosítko je stále pohodlné a velikostně sedí.


Vyhovuje mi při nošení na zádech. Dítě jde dát krásně vysoko. Vázací popruhy lze zakončit klasicky uzlem, kroužkem či jiným zajímavým zakončením stejně, jako u šátku. Za mě je to jedno z nejlepších novorozeneckých nosítek. V případě, že vám nosítko vyhovuje a chcete,, pokračovací,, nosítko na stejném principu, Rischino nabízí verzi half buckle XXL vhodné od 86 do 104/110cm.

VERČA:)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.