Omnifera,  RECENZE,  Recenze šátků

OMNIFERA: KUBISTA Z NOVU

Složení: 70% egyptská česaná bavlna, 15% vlna, 9% hedvábí, 6% kašmír 
Gramáž:290gsmU oficiálního popisu stojí “tento šátek je jako váš oblíbený svetr”. A přestože já svetry nenosím, na tuto větu si vzpomenu pokaždé, když šátek vážu. V mém komínku získal místo již podruhé, a tentokrát bude trvalé. Proč jsem ho tedy posílala dál? Já totiž vůbec nemám v oblibě merino, ani kontrastní vzory! A přesto je tady.

Díky složení, které je ve světě omni fanoušků tak trochu legendární, je šátek heboučký, měkký, poddajný a máte chuť se do něj zachumlat s hrnkem teplého kakaa. Díky vyšší gramáži a vzdušnější vazbě je ho více do ruky, ale deka to rozhodně není. Kdybych mu chtěla něco vytknout, tak díky vzdušnější vazbě trpí trochu na očka – ale není to žádná hrůza, dobře se zasahují.Já jsem do něj vázala i malé miminko, ale určitě je primárně vhodný spíš na děti od zhruba 8 kg. I když se říká, že merino je vhodné celoročně – má termoregulační účinky – tak osobně oceňuji tento kousek především na chladné dny, kdy si ho opravdu užívám. V létě si ho neumím moc představit.


No a co ten vzor? Inspirace kubismem není zřejmá jen podle názvu, ale i na první pohled. V tomto blendu je zvolená černobílá klasika. Bílá není zářivá – spíše přírodní. V úvazu krásně vystoupí kontrastní hvězdy, které se mi vlastně nakonec k tomuto “zimnímu” blendu hodí.No a teď to nejlepší – tento šátek není jen měkoučký mazel, váš oblíbený svetr, ale taky se s ním dobře pracuje. Na můj vkus je to pružnější šátek, takže odpustí kdejakou chybičku, a krásně obejme mě i dítě. Na ramenou o něm vůbec nevím, což při jeho gramáži a vlastnostech asi není takové překvapení. Nevím jak u těžších děti, ale 10 kg zvládá na jeden uzel a nepovoluje se. Úvaz taky drží jak má – nemám potřebu jej upravovat ani pod bundou na delší procházce.Závěrem – pokud váháte, tak za sebe můžu tento šátek doporučit. Na zimní měsíce je to náš nejoblíbenější kousek. A pokud by vás nezaujal vzor, určitě zvažte aspoň vyzkoušení tohoto vychytaného omnifeřího složení.

VÍCE RECENZÍ A PÉČI O ŠÁTEK NAJDETE ZDE

INA:)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.