Omnifera,  RECENZE,  Recenze šátků

OMNIFERA INCEPTION 003

Složení: 70% bavlna, 30% tussah
Gramáž:278 gsm

Dnes si představíme moji nopkatou srdcovku – šátek, který se u nás prostě zabydlel a zatím si neumím představit, že by to tak někdy nemělo být. V jeho složení figuruje kombinace dvou luxusních záležitostí – je to egyptská bavlna, kterou u mě Omnifera jednoznačně vede, a tussah, který zbožňuju obecně. Tento skvěle fungující celek se promítá i do vzhledu, kdy bavlněnou, světlou, hladkou stranu doplňují nopkaté fragmenty inception vzoru, a druhá strana je koncipována přesně opačně – převládá nopkatá struktura v žíhané tmavě růžové, s fragmenty hladké bavlny.

Musím se přiznat, že design šátku byl pro mě na první pohled spíše mínusem – dávám přednost daleko decentnějšim šátkům, ale jeho světlou stranu jsem si nakonec hodně oblíbila. Jak asi tušíte, nebylo to jen tak – šanci stát se oblíbencem dostal kvůli svým vlastnostem. Už první navázání bylo překvapivě snadné a příjemné. Tuším za tím právě egyptskou bavlnu od Omnifery, která je krásně měkká už po prvním vyprání, a není ji tak potřeba moc zanášet. Ale ani tussah se moc nepral.

Po chvilce nošení se z něj stal opravdu skvělý kousek. Středně silný šátek, se kterým se skvěle pracuje – přestože má dost nopků, dobře se utahuje a zároveň krásně drží. Opravdu hodně jemně pruží a díky tomu odpustí i menší chybičky v úvazu. Vazba je vzdušná, ale na očka rozhodně netrpí – což opravdu oceňuji. O šátky se starám ráda, ale zrovna večery s jehlou nejsou moje oblíbené. No a nakonec – je to prostě měkký ňuňavec. Já osobně jsem z něj nadšená jak pro novorozence, tak pro malého slona, kterého dá s přehledem – hádám, že i v jednovrstvém úvazu, ale to já prakticky nepoužívám. A když jo, tak ne na takovou dobu, abych mohla posoudit pohodlnost. Ve dvouvrstvých úvazech je to pro mě ale šátek s neomezenou dobou pohodlnosti.

Za mě je tedy Inception 003 skvělou volbou pro ty, kteří hledají univerzální šátek v relativně přizpůsobivém designu, který určitě neurazí, ale zároveň budí pozornost. Ale abych nebyla jen pozitivní – někomu by mohly překážet dost výrazné tussahové nopky, které já osobně miluju. A asi si i umím představit, že úplný začátečník by se chvilku potrápit, než by si správně dotáhl novorozence. To jsou ale otázky preferencí každého z nás – a tak, pokud fandíš nopkatým, tussahovým krasavcům, tak tento šátek rozhodně stojí za vyzkoušení. Pro mě se řadí mezi nejlepší tussahové kousky vůbec.VÍCE RECENZÍ A PÉČI O ŠÁTEK NAJDETE ZDE

INA:)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.