Be Lenka,  RECENZE,  Recenze nosítek

NOSÍTKO BE LENKA 4EVER : MANDALA NIGHT

Složení: 100% bavlna
Velikost :62/68 – 104

Už je na čase krom šátkových recenzí publikovat taky nějakou tu recenzičku na nosítka, která se třeba konkrétně u mě doma docela prostřídala, než jsem našla to pravé ořechové. Dneska bych Vám ráda představila nosítko, které vzniklo díky úžasné a odvážné ženě Lence, mamince třech dětí a bývalé paraolympioničce – LENKA 4EVER bez možností křížení, konkrétně MANDALA NIGHT. 


Slovenské Nosítka Be Lenka jsou obecně velmi kvalitní a v nosícím světe dosti známé stejně tak jako třeba Monilu, Donkey, Aloe a další. Lenka 4ever, jak už název napovídá, by měla sedět od velikosti 62/68 a vydržet až do velikosti 104 – což jsou přibližně tři roky- tedy proto to ,,nosící navěky“. A jaká je vlastně realita versus popisek výrobce? K tomu se postupně dostaneme.


Mandala night bez možnosti křížení, nemá široké popruhy, ale stále bych řekla, že na malém tvorečkovi budou stejně vypadat poměrně masivně, takže si nedokážu představit, že bych si domů pořídila Lenku s možností křížení. Jaké štěstí, že křížení se mi vyhýbá od jisté doby velkým obloukem. Prozatím jsem totiž ještě nenarazila na nosítko, u kterého by oboustranná spona v podpaždí šla utahovat směrem nahoru bez velkého násilí a problému. Tyto ramenní popruhy nejsou příliš polstrované a přesto jsem vždy měla pocit, že moje ramena jsou jako v bavlnce a slyším jejich spokojené předení. Ani jednou, ve srovnání třeba s Monilu, jsem si vážně na nepohodlí nemohla stěžovat. 


Největším problémem u Lenky 4ever, který rozděluje testující na dva rozdílné tábory je její bederák. Měkký, poddajný a prošitý. Po předchozím zkoušení Monilu je to jako nebe a dudy a já od prvního nošení už nechtěla tvrdé a nepoddajné Monilu nikdy vidět a stejně jako moje ramena, byla bedra naprosto spokojená. Navíc v přední části najdete praktickou malou kapsičku, ve které třeba já nosím sáčky na venčení Bilba, jež má ale pro mě menší nedostatek v podobě suchého zipu, což není u bavlněných nosítek vždy přínosem a ani zde to nebylo bohužel jinak, neboť stačí trocha nepozornosti a suchý zip je hnedle na šátku a vytahávají se neposedné očka z šátku raz dva. Velkým mínusem je zde taky velká spona bez pojistky, kterou se například pyšní Monilu a zde mi prostě pro ten pocit bezpečí chybí. Navíc po nějaké době využívání mi spona povoluje sama od sebe :/ 

 
Nosítko se řadí k rostoucím typům, tudíž lze nastavit dle potřeby. Sed se stahuje barevně sladěnou šňůrkou, která překvapivě nebyla tak otravná, jako u mnoha dalších nosítek. Uzel držel a rozvazování ani po delší době nebylo problém. Přesto mám raději jiné mechanismy než tyto obyčejné provázky. Zbytek nosítka se nastavuje klasicky pomocí utahování a povolování popruhů, jak jsme všechny určitě už těchto typů nosítek zvyklé. Na konci každého popruhu najdete praktickou gumičku, ne opravdu není na strkaní prstů během procházky, kterou přetáhnete po srolovaném zbytku popruhu a najednou vám nikde nic neplandá. 


Co jsem z celého nosítka vůbec nevyužívala bylo nepraktické uchycení kapucky. Já ty tkaničky prostě nemusím, takže jsem kapucku zásadně zachytávala za gumičku, která je schovaná v kapucce 😀 Barbar 😀


Velké, ale opravdu velké plus dostává Lenka za nádherný, barevný a veselý šátek, ze kterého  je nosítko ušito. Barevně šátek odpovídá promo fotkám a za to tleskám!!! Šátek je navíc měkký, hebký a malému tělíčku se dokonale přizpůsobí. Už z toho důvodu dávám přednost šátkovým nosítkům. Nikdy jsem v ruce nedržela látkové nosítko, které by obeplo zádíčka našeho Sebouše tak, jako nosítko šátkové. Přesto je ale vybraný šátek trochu nepraktický. Nejenže extrémně trpí na očka, ale po nějaké době užívání se na šátku vytváří chloupek jako třeba u šátku s tenclem.  To mi po celkem krátké době užívání vadí, ale na druhou stranu se ho nechystám prodávat a nechám si ho na druhé dítko, pokud se nechá manžel překecat 😀


Moje oblíbené nosítko jsem první dva měsíce využívala čistě na přední nošení a jakmile jsem sebrala odvahu, šupla jsem dítko i na záda. V obou případech jsem zvládla několikahodinové nošení bez problému a malému se tam líbí natolik, že spánek na čerstvém vzduchu byl vždy zaručen. Na rozdíl třeba v šátku, v něm mi prostě venku neusne, jen doma…Nechápu..


A teď ten oficiální popis versus realita a tady Vás asi nepotěším. Lenku jsme začala využívat v době, kdy měl malý velikost 62/68 a vážil přibližně 6,5 kg. Upřímně si nedokážu představit, že bych tam Sebouše dala, kdyby vážil mnohem méně. Už takto to měl zkrácené na maximum a stejně mi tam přišel strašně schovaný. Co se týká horní hranice, tak tady Vás asi trochu zklamu. Plodík teď nosí velikost 74/80  a má skoro 10Kg a nosítko mu sice stále sedí, ale měkký bederák se pod jeho váhou láme a úplně pohodlně mi to není. Těch deset kilo je už celkem rozhodujících a za mě tedy ta velikost 104 moc reálná není. Nicméně dokud si nevyberu, jaké bude další, stále Lenka na krátké procházky skvěle poslouží. 


Lenka 4ever pro mě bylo a bude to nejlépe padnoucí šátkové nosítko od velikosti 62/68 díky měkkému bederáku, nádherným barvám a jednouchému nastavování. 

VÍCE RECENZÍ A PÉČI O ŠÁTEK NAJDETE ZDE

KATKA  🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.