Maisaa,  RECENZE,  Recenze šátků

MAISAA: SYNERGY RISING TIDE

Složení: 43% česaná bavlna, 29% viskóza Lenpur, 28% hedvábí
Gramáž:320gsm

 Že neznáte holandskou značku šátků Maisaa?! Nic si z toho nedělejte, já o její existenci donedávna také neměla tušení. Pak se ke mě ale díky výměnnému pobytu dostal Rising Tide, který se ukázal být moc příjemným kouskem, jenž za vyzkoušení určitě stojí. Na Slingofest se můžete dočíst, že doménou Maisaa byly (minulý čas je tu na místě, protože firma již s výrobou šátků skončila) převážně příměsové šátky, v nichž mezi nejčastější příze patří hedvábí, merino a viskóza.Viskóza je právě i v Rising Tide, a to konkrétně Lenpur, který tvoří téměř třetinu jeho složení. Jak se dočteme u výrobce, jde o celulózové vlákno získané ekologicky ze dřeva. Vlákno by to mělo být příjemné na dotek, vzdušné, nepohlcující pach, s termoregulačními a absorbčními vlastnostmi. U nás byl šátek na sklonku října, takže jsem jeho zázračné vlastnosti nemohla naplno vyzkoušet, ale myslím, že v tomto případě výrobce s chválou ani moc nepřeháněl.

Stejně jako většina vzorů této značky i Synergy je jednoduchý, spíše geometrický a v případě modrobílého „stoupajícího přílivu“ je název přesný, neboť šátek ve mě evokuje zčeřenou mořskou vodu plnou bublin. Vzor i barva mému oku lahodí, co ale umocňuje estetický zážitek, jsou drobné tmavě modré nopky patrné až při bližším zkoumání.


Tyto na první pohled nenápadné detaily mám moc ráda a šátek za ně u mě získává pár bodů navíc. Rising Tide je na pohled krásný a na dotek příjemný, připomínající svou strukturou a nopky Iluzionistu od Omnifery nebo tussahovou Dekku Michael. Z těchto tří šátků je ale suverénně nejtenčí, i když jsem jeho gramáž v roznošeném stavu vypočítala přes 300 gsm. Na tolik bych ho jistě netipovala a oficiální údaj jsem nebyla schopná dohledat, ale přestože ho v ruce není moc, je pocitově těžký a tím se pravděpodobně vysvětluje i vyšší gramáž. Zároveň je ale i vzdušný a rozhodně jsme se v něm doma nepotili.


Jak by obstál v létě nemůžu posoudit, nicméně tuším, že, stejně jako již zmíněný Iluzionista, z něj bude díky termoregulačním vlastnostem hedvábí a viskózy příjemný letní parťák. Při vázání celkem spolupracuje, pravda trochu drhne, takže to chce zkušenější ruku, ale jak se jednou utáhne, už se ani nehne a i se sedmnáctikilovým Vilémkem drží na jeden uzel. V úvazu jemně popružuje, což mi s lehkým Jeníkem (10 kilo) nevadí, ale na větší váhu jeho bráchy už preferuji pevnější šátky. Zkušenější maminka do něj bez problémů naváže i malé miminko, jinak bych jej doporučila až od zhruba 5-6 kg výše.

Co mi trochu vadí, zvlášť u půjčeného šátku, je jeho nepraktická světlá barva, na které je vidět každý flíček, což z něj, spolu s nutností ručního praní, nedělá zrovna šátek, co bych s klidem vyválela na zemi. A i když osobně preferuji pevnější a plošší šátky, ten čas, který u nás Rising Tide pobyl, jsem si užila a za zapůjčení tohoto nepříliš známého krasavce bych ráda poděkovala jeho majitelce Martě.

VAŠE IVET 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.