Loktu She,  RECENZE,  Recenze šátků

LOKTU SHE VLTAVA SOLENIC

Složení: 43% česaná bavlna, 30% merino vlna, 27% tencel
Gramáž:360 gsm

Liberecká Loktu She je oblíbenou českou značkou šátků a doplňků na nošení dětí. Kdo by neznal jejich šátkové legendy Ruby, Onyx, Fall nebo třeba letošní jarní novinky v tmavých barvách Habibi a ostatní. V jejich šátkovém repertoáru jsou jak šátky na úplná miminka a začínající nosičky, tak příměsové kousky pro fajnšmekry. I v mém komínku se zabydlelo pár loktushek.

Vzor Vltava je ve dvou provedeních; spíše letní Meander a podzimní/zimní Solenic (plus nevydané prototypy). A právě Solenic uchvátil mé srdce milovnice žluté barvy.


Vltava Solenic je název, který se k šátku perfektně hodí a dokonale vystihuje mé pocity z něj. Je opravdu jako tmavý proud Vltavy se zlatými odlesky podzimního slunce při pohledu z vyhlídky u Solenic. Šátek je to nádherný! Ale jak je to s jeho nosícími vlastnostmi? 
Tak ani tady mé nadšení nezná mezí. Solenic se ke mě dostal nový, nevypraný, nezanošený. Ze začátku mě tedy merino celkem hryzalo, ale to se změnilo s tím, jak šátek každým navázáním měknul. Žádné dlouhé zanášení se nekonalo, za chvíli byl Solenic měkký mazlivý miláček, který dokonale spojuje pružnost merina a pevnost tencelu

Jak už napovídá gramáž, je to silnější šátek, ale rozhodně žádná deka. Má zkušenost s tencelem je taková, že činí šátky plošími než by napovídala jejich gramáž. A stejně je tomu i u žluté Vltavy. Vzor je lehce plastický, na nadýchanější tmavé merinové straně jsou hlubší vlnky světlé tencelové. Při vázání hezky klouže, ale v úvazu pak drží i na jeden uzel a nepovoluje. V úvazu příjemně pruží, ale nemá tendence se prověšovat. Vázala jsem do něj syna od jeho půl roku, ale dokážu si představit, že zkušenější nosička do něj naváže i novorozence. Je to nosný kousek, který nezklame ani s velkým dítětem. Mého tříletého sedmnáctikilového V. unese v jednoduchém batohu i na delší procházce s přehledem. Zároveň je ale dostatečně poddajný, aby se do něj hezky vázalo i mnohem menší miminko.

Merino vlna i tencel mají termoregulační vlastnosti, ale zrovna v případě svetříku Solenic, bych jeho využití viděla spíše v chladnějších dnech. Já v něm nosila celou loňskou zimu, ale na jaře, když se oteplilo jsem automaticky sahala po tenčích a vzdušnějšich kouscích.

Jedinou nevýhodu bych viděla v náchylnosti na vytahování merinové příze z vazby. A zatahování chlupatých merino oček není zrovna zábava podle mého gusta. Jinak je Solenic relativně snadný na údržbu. Stejně jako ostatní merino od Loktu She i to v Solenic je s úpravou TEC (=totaly easycare), takže lze prát v pračce.Je to jednoduše nádherný příměsový šátek se skvělými nosícími vlastnostmi, který je dokonale nosný na větší děti a zároveň jemný na malá miminka. Solenic si opravdu dokážu představit jako šátek od novorozence po školní dítě.

VÍCE RECENZÍ A PÉČI O ŠÁTEK NAJDETE ZDE

IVET:)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.