Loktu She,  RECENZE,  Recenze šátků

LOKTU SHE: TWIST NORDLYS

Složení: 87% bavlna, 8% len, 5% morušové hedvábí
Gramáž: 260 gsm

Twist Nordlys – šátek, o kterém se moc nemluví, ale když už se vám dostane do ruky, nebudete stačit zírat. Já jsem si z něj doslova sedla na zadek!

Barva je trošku divočejší, než od Loktu She známe a možná proto není tak oblíbený, jako jeho sourozenecké šátky vydané ve stejný den – Habibi, Hero a Saga.Já sama doma mám právě Habibi a tak jsem hořela nedočkavostí, až tento šátek vyzkouším..     Nejdříve se pojďme podívat na WQ – tedy wraping qualities. Polární záře patří mezi hladké, pevné šátky až na typické bílé nitky a chomáčky, které tvoří len a já bych ho rozhodně zařadila do kategorie tenké. Při dotahování lehce, ale opravdu lehce sklouzne, nicméně v úvazu úplně bez problémů drží. Sice je potřeba ho zavázat na dva uzle, ale žádný problém mi to nedělalo, protože jak jsem se již zmínila, šátek je opravdu tenký.

Nosnost vás asi překvapí, protože kdo by to od takového tenkoše čekal, ale při vícevrstvém úvazu zvládl přes 10 kilo naprosto s přehledem. Nosila jsem vepředu v ksk s roztaženými popruhy zhruba 2,5 hodiny v kuse a váhu miminka jsem vůbec necítila. Nicméně protože je tenký, neodpustí „prasoúvaz“, ale při pečlivém dotažení se vám rozhodně odmění. Troufám si říci, že je to šátek na téměř celé nosící období. Klidně bych ho zvolila jak na miminko, tak na rok a půl staré batole.       Další vlastností, co na vlastně všech šátcích od Loktu She oceňuji je to, že se můžou s klidnou duší prát v pračce a jinak tomu není ani u Nordlys, na kterém ovšem díky vzoru a barvám není nějaká menší špína vidět.

Přímo Loktu She o šátku píše: „Hedvábí je vskutku luxusní a příjemná příze s nádherným leskem a unikátními vlastnostmi. Výborně nasákne vodu, má antibakteriální a léčivé účinky, je velmi vhodné pro lidi s citlivou pokožkou.. Len je úžasný materiál, který má ducha, a ti, kdo si ho oblíbili, dobře vědí, proč. Je pevnější než bavlna a na dotek působí chladivým dojmem. Jeho prodyšnost z něj činí ideální materiál na léto“ a mně nezbývá, než souhlasit.  

Suma sumárum nemám jedinou výtku. Je obrovská škoda, že je šátek tak upozaděn. Všem kdo marně shání Habibi, Hero nebo Ságu doporučuji mnohem lépe dostupnější Twist Nordlys. Rozhodně s ním nešlápnete vedle.

MARIKA 🙂Twist, nejnovější z loktushích vzorů jsem poprvé zaznamenala jako žlutý neonový prototyp během pop-up akce u Loktu She. Geometrické větrníky ihned získaly mou pozornost a zalíbily se mi natolik, že jsem netrpělivě očekávala jejich oficiální vydání. Toho jsem se dočkala na jaře ve formě Twist Nordlys, který vyšel spolu s již legendárními Habibi, Hero a Sagou. Bohužel „polární záře“ se dostala tak trochu do jejich stínu a to je ohromná škoda, protože je to moc příjemný šátek, který si zaslouží pozornost!     Barevně má trošku od každého z jeho ve stejný den vydaných příbuzných a popravdě mě na první pohled až tolik nezaujal. Ale v úvazu to je jiná! Po navázání vzor i barva krásně vynikne, přechody barev polární záře jsou povedené a šátek tak dělá čest svému jménu.

Testovací kousek se ke mně dostal hned dvakrát s rozestupem pár měsíců, v létě a v listopadu, takže jsem ho vyzkoušela opravdu pořádně a za odlišných podmínek. Čím mě překvapil hned při prvním vázání, je jeho tenkost, která ho předurčuje být skvělým šátkem na maličké miminko. V tomhle ohledu bych se ho nebála srovnávat ani s legendární mentolovou ptačí pavučinkou Mint. Váže se ukázkově a při dotahování klouže tak akorát, takže bych ho s klidem zvolila i pro začínající nosičku, kterou bude poslouchat na slovo. Já už s desetikilovým Jeronýmkem zakončila na dva uzly, ale je ho méně do ruky a dělá malý uzlík, takže nikde nepřekáží a nevzhledné boule pod oblečením opravdu nehrozí. Váže se tedy skvěle a na ramenou je také pohodlný, v úvazu je spíše pevnější a v kombinaci s tenkostí a nosností je to přesně ten typ šátku, který mám ráda.


I když se jeho složení skládá převážně z měkoučké bavlny, len a hedvábí mu dodávají na nosnosti a s Jerýnkovou váhou si ve vícevrstvém úvazu hravě poradil. S šestnáctikilovým Vilémkem obstál na kratší dobu také dobře, i když v jeho případě už jsem vázala pečlivěji než s jeho menším bráchou. Pro maminky s citlivějšími rameny bych ho viděla tak do 10ti kil dítěte, pro pečlivky v dotahování klidně na celé nosicí období.

V létě jsem vázala na tričko a můžu říct že na holou kůži je moc příjemný a i když len dokáže v šátku občas trochu škrábnout, v případě Nordlys jsem o něm ani nevěděla. V teplejších dnech jsem ocenila termoregulační vlastnosti hedvábí a lnu a s přehříváním tak navzdory tmavší barvě šátku nebyl problém. Co hodně oceňuji je, že v přechodech barev se ztratí kdejaký flíček a i když jsem nejednou cípy při vázání venku vyválela na zemi, nebylo třeba hned pouštět pračku. Což je další plus větrníků, s klidem se dají prát v pračce stejně jako většina loktushích šátků.

Zanošený je hebký a vzhledem k nižšímu podílu příměsí bych tipla, že zanášení bude snadná práce a měkký je raz dva. V podstatě mu nemám, co vytknout, je to příjemný kousek, pro pečlivou vazačku na celé nosící období, skvělá první volba pro začínající nosičku.    

IVETA 🙂

ZA TESTOVACÍ KOUSEK DĚKUJEME ÚŽASNÉ LIBERECKÉ LOKTU SHE A POKUD SE VÁM ŠÁTEK ZALÍBIL, STAČÍ HO KOUPIT PŘÍMO ZDE

2 Comments

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.