Loktu She,  RECENZE,  Recenze šátků

LOKTU SHE: FLOW DAMONA

Složení: 62 % česaná bavlna, 29 % tencel, 9 % konopí
Gramáž: 306 gsm

Léto máme v plném proudu a tak vám v dnešní recenzi přináším tip na skvělý nejen letní šátek, který zaručeně ochladí i v tropických dnech a jenž je z dílny mnou opěvované Loktu She. Z lásky k těmto libereckým kouskům jsem se vyznávala už v několika předešlých recenzích, a to nejen na šátky jako třeba GAIA / LOUKA nebo TWIST NORDLYS ale i na nosící oblečení MERINO SVETR a další.


Že je Loktu She na špici tuzemského nosícího trhu mě přesvědčuje každým šátkem, jenž jsem měla možnost vyzkoušet a ani ten poslední, v podobě dnes recenzovaných “rybek” s mytologickým názvem Damona, v tomto ohledu není žádnou výjimkou. Flow, jeden z novějších loktushích vzorů, jímž jsem měla příležitost se pokochat už u růžové mazlivé Sirony, se stal, díky svému přírodnímu motivu plujícího hejna ryb, jedním z mých nejoblíbenějších loktuvzorů.


Rybky si mě svou jednoduchostí a zároveň nápaditostí získaly a konkrétně Damona v přenádherné kombinaci šedé, modré a tyrkysové se katapultovala na vrchol mého osobního žebříčku nejkrásnějších šátků. Ach, ta barva je zkrátka dokonalá! Nemůžu se ani rozhodnout, která strana se mi líbí víc, jestli světlounká tyrkysová s výraznými tmavými rybami, nebo nenápadná šedá, na níž se krásně vyjímá zářivě tyrkysové rybí hejno. Pomyslnou třešničkou na dortu nádhernému vzhledu se pak stává i název inspirovaný galskou bohyní horkých pramenů Damonou, který k vzoru i barvě dokonale ladí.


Jak byla šátková Damona láskou na první pohled, tak si místo v mém srdci po prvním navázání jen upevnila, protože tato galská bohyně je zkrátka krásný a příjemný šátek se skvělými nosicími vlastnostmi. Damona se sice na papíře tváří se svou gramáží lehce přes 300 gsm (bohužel nemám ověřeno, protože jsem sama gramáž zapomněla překontrolovat) jako spíše silnější kousek, avšak jak jsem zvyklá od šátků s tencelem, i tyrkysové rybky jsou výrazně tenčí než by člověk předpokládal. Tencelu vlastní určitá placatost se projevila i v případě Damony, které je pak navzdory vyšší udávané gramáži do ruky tak akorát a zařadila bych ji mezi tenčí až středně silné šátky.


Zlatou střední cestou jde Damona nejen v případě tloušťky, ale i z pohledu vyváženosti klouzavosti a výdrže v úvazu, kdy při vázání skvěle spolupracuje (i přes větší podíl tencelu nijak přehnaně neprokluzuje, spíš lehoulince drhne) a v úvazu drží na jeden uzel. Při nošení pak na ramenou příliš nepruží, takže je to šátek jako stvořený pro milovníky pevnějších kousků a já osobně si opravdu chrochtala blahem.


K výčtu Damoniných superlativů bych ještě přidala asi nejzásadnější bod, jímž je (vzhledem k tomu, jak tento kousek tenký) až neskutečná nosnost, díky níž si šátek hravě poradil i s mým přerostlým osmnáctikilovým školkáčkem Vilémkem. Toho jsem si na zádech ponosila téměř hodinu, aniž bych pocítila jakékoliv nepohodlí, a tak není překvapením, že o mladším jedenáctikilovém Jeníkovi jsem v předu v klasickém kříži s kapsou ani nevěděla. Na konci testovacího kolečka se ke mně Damona dostala hezky měkká a příjemná na dotek, i když myslím, že v tomto ohledu má ještě určitě rezervy a jako správný tencelovo-konopný kousek bude po řádném zanošení dokonale mazlivá.


Damona je zkrátka bohyně v pravém slova smyslu a těch božských vlastností má nespočet, ale jak se říká “nikdo není dokonalý”, což platí i pro tuto tyrkysovou krásku. První, co bych šátku mohla vytknout, je tencelu i konopí vlastní mačkavost, která zvlášť zpočátku nošení bude vyžadovat častější žehlení, takže těm, kdo se nepřátelí s žehličkou bych doporučila pořizovat šátek už zanošený.


Dalším malým Damoniným neduhem je náchylnost k vytahování oček, kterou způsobuje nadýchanější vazba, zároveň dodávající šátku vzdušnost. Až na tyto dvě “mušky” jinak skvělého šátku, se nebojím Damonu prohlásit za dokonalý letní kousek – tenký, měkký, vzdušný, chladivý a neskutečně nádherný.

Za je zapůjčení moc děkuji Heleně a Loktu Shi.

IVET 🙂Za možnost otestovat letní rybky děkujeme přímo Loktu Shi!

POKUD VÁS ŠÁTEK ZAUJA, ZAKOUPÍTE HO ZDE!

FLOW DAMONA

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.