Lesia,  RECENZE,  Recenze šátků

LESIA TAYANNA AIRE

SLOŽENÍ : 55% česaná bavlna, 30% viskóza, 15%len
GRAMÁŽ : 320 gsm

Kdo nezabrání křivdě, je stejně vinen, jako ten, kdo ji spáchal – to je zákon Apačů.

Na značku Lesia, pro mě do té doby naprosto neznámou, jsem narazila náhodou a šátek s indiánkou objímající dítě mě okamžitě uchvátil. Hned jsem vrátila do svých dětských let (ach, dávno tomu nazad), kdy jsem hltala snad všechny mayovky, toužila žít s indiány a být jako Vinnetou.Obrázek od Shivana art, který byl tomuto vzoru předlohou, pro mě osobně symbolizuje propojení bezstarostného dětství se sílou a láskou mateřství. Takže jsem dlouho neváhala a do týdne jsem měla šátek v ruce. Šátek dorazil v krásné plátěné tašce s ručně (!) psaným vzkazem, ručně je popsaný i štítek na šátku. A aby těch příjemných zpráv nebylo málo – šátky Lesia jsou odesílané ready to wear – tedy vyprané a vyžehlené a člověk může rovnou začít vesele nosit.


Tayanna Aire není rozhodně šátek, který by byl hned měkký z krabice, není moc nadýchaný a je spíše plochý. Potřebuje tedy ze začátku trochu lásky a péče, abyste si mohli vychutnat všechny skvělé vlastnosti, kterými indiánka oplývá.


Šátek je v příjemných přírodních tónech hnědé a fialové v kombinaci s krémovou a vzor je krásně plastický. Díky lnu je to šátek velmi nosný, viskóza mu zase dodává měkkost a jemnost. Tato kombinace má ovšem malou nevýhodou, co se týče údržbylen má rád (a ze začátku výslovně vyžaduje) časté žehlení, jinak se majiteli šátku může odvděčit nepěknými a hlavně neodstranitelnými sklady. Ale je možné ho žehlit na vysokou teplotu. Naproti tomu viskóza potřebuje jemnější zacházení a opatrnější žehlení. Takže u nového šátku, kdy je dotek žehličky nutný skoro po každém nošení, je potřeba se s šátkem trochu více pomazlit.


Šátek je středně silný, vazba je hutnejší a netrpí na nitky. Po zanošení se s ním váže pěkně, lněná (tmavá) strana má tendenci trochu drhnout, naopak viskózová (světlá) spíše klouzat, ale ani na jedné straně tyto vlastnosti nejsou nijak výrazné, že by znesnadňovaly práci s šátkem. Musím ale přiznat, že vždy vážu světlou na tělo, protože je měkčí a příjemnější. Šátek je pevný a skoro nepruží, což mě osobně velmi vyhovuje. Jako jeden z mála šátku se mi Tayanna váže dobře na kabát a odpustí kdejakou nedokonalost při vázání – indiánka zkrátka pevně obejme vás i vaše poklady a přitom nezatíží vaše ramena (u nás objímá 10 kg a určitě má ještě rezervu).


Tento nádherný šátek určitě není vhodný pro malá miminka a je potřeba věnovat mu trochu péče, pokud pořídíte nový. Za to se vám ale pak odvdědčí skvělými nosícimi vlastnostmi a neskutečným pohodlím při nošení větších dětí.Howgh.


Sylva

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.