RECENZE,  Recenze šátků,  Wild Slings

LES TENEBRES PREORDER FRUITS DE LA FORET

TENTO HADR NENÍ RŮŽOVÝ, ALE MALINOVÝ!!! 😀

Když jsem poprvé zahlédla ,,růžový“ mrchy v nosícím světě, plácala jsem po hlavě, kdo takovou hrůzu vymyslel. Teda jako WS všechna čest, stále je to pro mě bůh numero jedna, ale prostě tohle je pro mě mimo moji komfortní barevnou zónu a navíc obsahuje tolik můj neoblíbený len, který mě doposavad u všech značek značně zklamal. No ale dala jsem mu šanci a světe div se, z malinové krásky se mi podlomily moje chabá kolena jako rosol 😀


Mrchy tedy pardon můry jsou tradičním, známým a především oblíbeným vzorem u všech WS fanoušků, tedy i u mě, ale přiznám se, že jeden preorder má ty mrchy tak velký, že jsem se i bála 😀 A to jako vážně nekecám 😀 Jsou prostě obří. Asi jako Sebíkova BIG hlava 😀 Ale zpět k malinovce. Jak jsem už psala v úvodu, barva není jak mnozí říkají růžová, ale malinová. Nádherná, svěží a díky barevným nopkům ne tak sladká, která sluší i pánům. No a druhá strana oplývá nádhernou a jedinečnou černou barvou, která je zde k spokojenosti mé černé dušičky.


Malinovka se rozhodně řadí ke středně tlustým ale nadýchaným šátkům, žádný průhledný toaletní papír tedy nečekejte, ale pocitově je o něco silnější a tím i teplejší než třeba tussahové modré mrchy (LA MER) nebo tussahové sůvy z nudlí (NOCTURNE LE NID). To něco navíc dělá v šátku právě krom bavlny, tuusahu právě mnou neoblíbený len, který se díky ws postavil do řady poměrně oblíbené příměsi, ale prozatím pouze u této polské značky.


Stejně jako většina WS šátků – není pravidlem – je i malinovka pružná mrška, která se ale poměrně dobře váže. Vpředu jsem neměla žádný problém, ale do dvojitého kříže jsem se s ním raději do křížku nepouštěla. Při vázání zad klouzal tak akorát a na místě držel na jeden větší uzel, ale přiznám se, že jsem se při vázání Christina’s ruckless back carry lehce zapotila, přeci jen je ho pocitově trochu více do ruky a v kombinaci s tepelným záhřevem si dovolím soudit, že malinovka i přes svojí nádhernou barvu vůbec nebude šátek do teplých letních dnů.


Bavlna, tussah, len. Už tyto tři slova Vám musí napovědět, že nosnost šátku je peckoidní. Vpředu jsem KSK zvládla bez roztažení popruhu poměrně dlouhou dobu, a to má Sebouš přes 10kg a o zádech snad ani nemusím mluvit. Vážu vždy vícevrtsvé úvazy a jako kdyby tam plodík ani nebyl. Moje ramena slintala blahem. Ale jak jsem už psala, je ho trochu více do ruky, takže pro novorozence bych ho rozhodně nebrala.


Malinovka ke mně přišla v rámci zanášejícího kolečka, ale šátek ke mně dorazil už měkký a jemný a zde bych ho přirovnala k mé oblíbené měkké zelené víle (LA FORET VIERGE – GREEN FAIRY), takže za mě už je šátek zanošený až až. Ale věřím tomu, že nový z krabice bude zprvu na holou kůži nepříjemný a bude potřeba s láskou nosit a vánočkovat. Přeci jen tussah je tussah a nechceme-li dítko vázat do škrabky, trochu naší péče si zaslouží.


Přestože je v šátku len, nekrčí se ani trochu a žehlení tak nebude pro nikoho noční katastrofou, u které si ale stihnul přehrát seriál 😀 Vazba je pevná a na očko netrpící. Jestliže ale očko uděláte, zatáhnout půjde raz dva.


Malinovka od začátku vyčnívala z mé oblíbené barevné škály, ale když dorazila, byla jsem mile překvapena. Ta barva bohužel nejde zachytit a musíte si šátek prostě pomazlit na vlastní kůži. Pro milovníky tussahu, lnu a středně silných, ale ňunavých měkkých šátků je malinovka jako dělaná.


Za půjčení šátku děkuji VERČE G. Vaše Prcina 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.