RECENZE,  Recenze nosítek

LennyLamb Onbuhimo Toddler

Vhodnost podle věku dítěte dle výrobce: od 1 roku

Onbuhimo od LennyLamb není mé první setkání s touto polskou značkou, od které jsme měla možnost vyzkoušet už jednovelikostní nosítko taktéž ve velikosti Toddler, jež se vyznačuje měkkým, méně polstrovaným bederním pásem i ramenními popruhy. Klasické batolecí nosítko mi právě z důvodu “tenkých” popruhů a bederáku nebylo na delší nošení s desetikilovým Jeníkem už příliš pohodlné, takže jsem se jejich onbu (tedy nosítka bez bederního pásu, kde veškerou váhu dítěte nesou ramena) trochu děsila. Mé obavy ale byly zbytečné, protože ramenní poruhy má LennyLamb u onbuhima řešené jinak než u klasických nosítek, jsou totiž štědře polstrované a mně při nošení velmi pohodlné. A to až tak, že bych toto onbu označila za jedno z nejpohodlnějších nosítek bez bederního pásu, co mi prošla rukama (a ano, testovala jsem i slavné Mirkine).


Toto onbu šité z šátku LennyLamb Little Herringbone s přechody od kobaltově modré, přes nebesky modrou až k světlounké modři se mi svou jednoduchostí zalíbilo hned na první pohled a mé srdce milovnice modré zaplesalo. Jednoduché a čisté je pak nejen co se vzhledu týče, ale i v nastavení, kdy je možné regulovat šíři zádové opěrky pomocí šátkových šňůrek, zatímco na výšku se “nastavuje” onbu jen mírou zakapsování dítěte. Výrobce uvádí vhodnost nosítka od 1 roku, horní hranici jsem ovšem nevypátrala a takové “tajnůstkaření” mi při odhadování vhodnosti nosítka podle výšky dítěte vcelku vadí. Co ale nadělám, že? Dvacetiměsíčnímu Jeníkovy s jeho 85 centimetry sedělo hezky i s mírně staženým sedem a nějakou rezervu k dalšímu růstu určitě ještě měl. Osobně bych tedy onbu viděla tak od velikosti 80 do 98, samozřejmě jako vždy dle proporcí dítěte.


Jak jsem už zmínila, ramenní popruhy onbu jsou měkké, bohatě polstrované a velmi pohodlně jsem si díky nim v onbu ponosila lehce přes deset kilo našeho nošence. Popruhy jsou vybaveny “kojo” přezkami, dají se tedy zkrátit tak, abych Jeníka dostala na zádech dostatečně vysoko a on měl pořádný rozhled. Na druhou stranu jsem zvyklá běžně nosit onbu i vpředu, kde mi nošení bylo sice už méně pohodlné, ale nosítko se i tam dalo nastavit pěkně.


Co jsem hodně ocenila právě při střídání nošení vpředu a na zádech jsou obousměrně utahovatelné popruhy, takže se v obou případech s nimi dobře pracuje a nemusíte si vykloubit ruku, abyste je dotáhli. Na onbu jsem shledala dvě menší “vady”, jimiž jsou absence kolejničky u hrudní spony, která je tak dokonalá, že by snad měla být povinnou výbavou každého onbu, a volná kapucka. Ta nedisponuje žádným uchycovacím systémem, který by ji držel srolovanou na horní části opěrky, což mi při nošení nijak nevadilo, při nahazování Jeníka na záda se mi však tkaničky sloužící k zajištění hlavičky všude pletly. Osobně bych kapucku na nosítku klidně úplně vynechala, protože v onbu obecně vydržím nosit tak půl hodinky, takže zajištění hlavičky spícího dítěte u nás nehrozí.


Na závěr bych onbuhimo od LennyLamb prohlásila za velmi pohodlné, jednoduché a v neposlední řadě i cenově dostupné.

Za jeho zapůjčení děkuji ZkusNositko.cz – půjčovna a e-shop s ergonomickými nosítky. V jejich nabídce najdete i tyto provedení 🙂IVET 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.