RECENZE,  Recenze oblečení

KOJÍCÍ OBLEČENÍ TEA’S CREATE

Určitě jste také někdy narazili na to, že vám po ušití nosítka či ring slingu z dlouhého šátku zbyl menší či větší odstřižek (v nosicím světě běžně nazývaný jako scrap) a pak vyvstala zásadní, téměř nerudovská otázka. Co s ním? Samozřejmě možností je několik, počínaje jeho prodejem, přes ušití nějaké drobnosti na památku, nebo uložením do skříně (a jeho následným zapomenutím).


Když jsme si koupila žluté ptáčky od Loktu She, měla jsem jasnou představu, že z nich budou dva ring slingy (jeden pro mě, druhý pro jinou milou nosící maminku), ale protože měl šátek přes 5 metrů, zbyl ještě pořádný kus na nějaké to tvoření, na které, přiznám se bez mučení, momentálně se dvěma malými dětmi nemám čas ani náladu. A hlavně jsem chtěla z tohoto scrapu ideálně něco praktického, co využiji teď s dětmi i později, až budu na nosící období jen s láskou vzpomínat. V tu dobu jsem naštěstí dostala doporučení na úžasnou nosící maminku, která je zároveň neskutečně šikovnou švadlenou Teu a ta mi pomohla zabít dvě mouchy jednou ranou, protože mi z šátku ušila nejen ring sling přesně podle mých požadavků (mimochodem velmi pohodlný), ale také skvělé kojicí triko na míru. To jsem si tak zamilovala, že když se mi doma objevil další scrap zbylý po ušití nosítka, šla jsem s ním rovnou za ní a do mého šatníku přibyly kojicí šaty s mým oblíbeným šátkem a mnoho dalších drobností. A věřte mi, že těmito kojicím kousky se značkou Tea’s Create určitě nekončím.


kojicí triko se scrapem z šátku Loktu She Bird Garden Sun z bavlněného úpletu je jednoduše nepřekonatelné! Na těle je jako druhá kůže, což asi vzhledem k tomu, že je šité mně na míru, není velké překvapení. Tea jej ušila přesně podle mých představ a zároveň se nebála navrhnout vlastní úpravy, které díky svým zkušenostem viděla jako výhodnější pro jeho funkčnost. Materiál je velmi příjemný na dotek a hezky pružný, takže triko dokonale plní svůj účel a pohodlně se v něm dá nakojit, ať už normálně či při nošení syna v šátku. Střihově je triko na kojení řešeno jako přehrnovací varianta, kdy spodní díl trika končí nad prsy gumičkou a horní díl sahá až pod prsa, takže při kojení jej stačí vyhrnout nahoru a spodní díl shrnout. Horní díl je zároveň z části tvořen scrapem, který je na dolní části trika doplněn o aplikaci ve tvaru listu. Triko je tak jednoduché, vkusné a šátek se na něm hezky vyjímá.


Kojicí šaty se scrapem z šátku Vatanai Bratrstvo velryb (76 % bavlna, 24 % len) mají stejně řešenou část na kojení jako triko a scrap je na nich v podobě sukně a manžet na rukávech. Veškeré šití je kvalitně zpracované stejně jako v případě trika a celkově šatům nemám co vytknout, nosí se pohodlně, hezky sedí a materiál je moc příjemný. K šatům mi Tea navíc ze scrapu ušila zimní nákrčníky pro mě a děti, gumičky do vlasů a vyrobila knoflíky a přívěsky. To vše je profesionálně a krásně ušité, přesně takové, jak jsem si to přála.Kdo by si rád také nechal od Tey něco ušít (nejen ze scrapu), mrkněte na její FB stránku TEA’S CREATE

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.