Kenhuru,  RECENZE,  Recenze šátků

KENHURU PRYMITKA NADOLA

Odstavec

Složení: 93% česaná bavlna 7% tussah hedvábí 
Gramáž:260gsm


Polské Kenhuru Slings je v nosících kruzích vyhlášené svou úžasně měkkou bavlnou, která je tak hebká, že jejich čistě bavlněné šátky hravě strčí do kapsy kdejaký příměsový kousek jiných značek. Ve svém šátkovém repertoáru mají vychytané geometrické vzory, které si svými čistými liniemi získaly nejedno srdce milovnice nošení a musím se přiznat, že mě také uchvátily.

Z příměsí v jejich šátcích dominuje tussah a tsumugi hedvábí či extrafine merino v té nejvyšší kvalitě, které také odpovídají pořizovací ceně těchto skvostných kousků. Po věhlasu, který si značka mezi nosičkami získala, jsem samozřejmě zatoužila jednoho klokánka také vyzkoušet a díky mé úžasné nosící kamarádce Radce, jsem měla tu čest navázat hned dva skvělé kousky. Hudební Prymitka Nadola s trochou tussah hedvábí a triblend Kran Busola (o tom snad někdy později). Moc děkuji za jejich půjčení!


Nadola, první Kenhuru, které se mi poštěstilo získat na vyzkoušení, mě ihned lapila do svých sítí a už je mi jasné, kde se kolem Kenhuru bavlny vzalo takové nadšení. Nejen složení ale i vzor, barva, vlastnosti… Notičky mají prostě vše, co od šátku očekávám a v tomhle případě by mi nebylo líto ani vyšší pořizovací ceny, protože Kenhuru za to rozhodně stojí! Ale nepředbíhejme a hezky všechno po pořadě.


Po zvířecích vzorech lišek, medvědů, koňů a mnohých dalších je Prymitka v podobě malých not a houslových klíčů příjemná změna, která si zároveň zachovává typický vzhled Kenhuru šátků z řady Geo. Nenápadná kombinace džínově modré a šedé, oživená modrými a černými nopky tussah hedvábí se přesně trefila do mého vkusu a spolu s hudebním vzorem vytváří skvost, nad kterým mé klavírní srdce plesá. Noty na šátku jsou malé a v porovnání s origami vzorem Kran, který u nás byl ve stejnou dobu, decentní a pro mě líbivější. Modrá i šedá strana jsou jednoduše nádherné a zároveň odolné vůči špíně, což je výhoda vzhledem k tomu, že šátek je kvůli špetce hedvábí doporučeno prát ručně. Drobné nopky, dotvářející elegantní, decentní dojem, jsou přesně podle mého vkusu a nejen díky nim Nadola získává za vzhled deset bodů z deseti.


Na pohled krásná a na dotek přímo neskutečná! Na to, abych poznala jaký hebounký obláček Nadola je, mi stačilo jediné pohlazení a v tomhle ohledu je přímo stvořená na zabalení malého miminka, které si bude hýčkat jako v bavlnce. Tussah hedvábí v ní není moc, takže jí vnímám spíše jako bavlněný šátek s pár hedvábnými nopky, ale Kenhuru bavlna je tak ňuňací, že bych tyhle notičky za obyčejný bavlňák určitě neoznačila.

 Jak už napovídá gramáž, jedná se o tenký šátek a zároveň lehce nadýchaný, který se snadno váže a dotahuje jedna báseň. Při vázání jemně klouže, ale v úvazu pak drží i na jeden uzel, aniž by povoloval. Výrobce uvádí, že šátek je vhodný od 3 do 12ti kilogramů a s tím musím souhlasit, i když tu horní hranici bych viděla u precizního úvazu klidně i výše. Já si v něm pohodlně ponosila desetikilového Jeronýmka a ramena si jen lebedila, protože Nadola v úvazu jemně pruží a je mírně nadýchaná. Pracuje se s ní tak výborně, že ani nezkušenou nosičku s novorozencem nenechá na holičkách a kolem miminka se naváže snad sama.


Nenapadá mě nic, co bych tomuhle hudebnímu miláčkovi mohla vytknout, snad jen nutnost ručního praní, která může některé maminky odradit. Nadýchanější šátky bývají náchylnější na vytahování nitek, ale ani tady si na Nadolu nemůžu stěžovat, protože vazba je celkem hutná a za týden nošení, jsem v tomhle směru žádný problém nezaznamenala. Jednoduše se mi Kenhuru zalíbilo na první pohled i navázání a těším se na další příležitost setkat se s jejich heboučkou bavlnou a dalšími příměsemi.

VÍCE RECENZÍ A PÉČI O ŠÁTEK NAJDETE ZDE

IVETA 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.