Kenhuru,  RECENZE,  Recenze oblečení,  Recenze šátků

KENHURU OLIVE SOGO & KENHURU COAT

Polskou značku Kenhuru asi všichni dobře známe díky jejich geometrickým a minimalistickým vzorům. Právě na takových vzorech si tento výrobce šátků na nošení dětí zakládá, ale znáte i jejich další vzor, kterým je například Olive? A víte, že značka Kenhuru vydala i svůj první nosící kabát?


ŠÁTEK – Olive Sogo

Nádherné listy olivovníku jsou vzorem jemným, narozdíl třeba od šátku Kolala flow. Ten byl úplně prvním, který jsem od Kenhuru držela v ruce a oproti vzoru Olive na mě působí maličko tvrději. Šátek, který se k nám tentokrát dostal nebyl ještě ani vydaný samotným Kenhuru, recenze je tedy opravdu exkluzivní. Nese název Olive Sogo a má ve složení kromě bavlny také 38 % tsumugi hedvábí. Tsumugi hedvábí pochází z Japonska. Jedná se o přízi, která je ručně spřádaná tradičními metodami a využívá se k výrobě luxusních kimon. Není tedy divu, že i tento šátek působí naprosto luxusně a také se v něm luxusně nosí. Hedvábí mu zaručuje nosnost a ideální glide&grip.


Jak už jsem zmínila, vzor Olive vychází z větviček olivovníku. Konkrétně Olive Sogo disponuje něžnou pudrovou v kombinaci s růžovo-hnědou barvou větviček na krémovém podkladu. Na tmavé rubové straně samozřejmě nesmí chybět roztomilé nopečky, které jsou na šátku díky hedvábí. Celý šátek tak působí opravdu jemným dojmem. Barvy nejsou výrazné a tak pro dámy, které si potrpí na sladění oblečení není problém být s barvami šátku na jedné vlně.


Pojďme se už ale konečně podívat na ty luxusní vlastnosti, o kterých jsem se zmínila na začátku. Lícová světlá strana je téměř hladká. Díky tomu se šátek při vázání skvěle dotahuje, klouže přesně tam kde má, ale žádný nepoddajný kousek to není. Hladkost vyvažují právě nopky na straně rubové. Díky nim zase šátek hezky drží v úvazu, nepovoluje se ani s těžkým dítětem a bez problémů stačí zavázat na jeden uzel.Olive Sogo jsem testovala s třinácti kilovým batoletem a nošení bylo opravdu slast. Šátek je měkký jako obláček, velmi mírně pruží a tím ramenům dodává pocit, že místo slona nesou pírko. Rozhodně se ale neprověšuje, takže se nemusíte bát vázat pouze do jedné vrstvy. Třináct kilo je ovšem třináct kilo a já zvolila i u tohoto kousku vrstvy tři, ale to taky kvůli tomu, aby vynikly obě krásné strany šátku. No posuďte z fotek sami. Na procházku jsme ovšem vyrazili pouze v jednoduchém batohu na záda a dlouhé nošení nebylo žádný problém. Šátek je rozhodně jeden z těch tenčích, vzdušná vazba ovšem i přes to zaručuje nadýchanost, takže pozor na očka. Neřekla bych, že je náchylný, ale přeci jen oproti jiným pevným vazbám se zde očko vytáhne snadněji. Za to ale půjde i snadno zatáhnout zpět, takže tuto vlastnost mu s klidem odpustím. Šátek bude skvělým společníkem na horké letní dny a to právě díky vzdušné vazbě, hedvábí i světlé barvě.


S klidným srdcem bych ho doporučila jak na malé miminko, tak na těžké batole, které mám doma já. Olive Sogo by se dal označit za šátek na celé nosící období. Bude vhodný jak pro začátečníky, protože je ho ideální množství do ruky, tak i pro zkušené nosičky, které ocení jeho vlastnosti při vázání vicevrstvých úvazú.


KABÁT

Ještě ovšem nekončíme. Se šátkem v balíku došel i hořčicový nosící kabát, na který jsem byla velmi zvědavá. Se zvědavostí byla i celkem vysoká očekávání, která se bohužel na 100 % nenaplnila.


Kabát je šitý v oversized stylu, k nošení tedy nepotřebujete žádnou vsadku. Přes to je možné nosit dítě vpředu i na zádech a také nosit kabát bez dítěte. Materiál i barva jsou skvělé. Kabát je šitý z matného softshellu, ovšem podšitý je úžasně teplou látkou. Není to ani kožíšek, ani klasický fleece, na který jsme u zimního softshellu zvyklí. Podšívka je měkká, hebká a opravdu hřejivá. Hořčicová barva je rozhodně má oblíbená, každý podzim je stále v kurzu již několik let, i když kabát je spíše zimní. Tahle barva se zkrátka hodí ke všemu a neznám snad nikoho, komu by vyloženě neslušela. Navíc s testovaným šátkem Olive Sogo byla barevná kombinace moc pěkná. V nabídce má Kenhuru ještě tmavou verzi pro čuňátka, kterou bych ale nejspíše ocenila více a to především kvůli tomu, že mám doma již chodce a špinavé botičky otírající se o světlou barvu kabátu při poponášení v ruce nebo přímo na bundě nejsou to pravé ořechové.


Se střihem je to už narozdíl od barvy ale horší.
Tak jako neznám moc lidí, kterým vyloženě nesluší tato hořčicová, znám spoustu takových žen, kterým oversized oblečení zkrátka nesedí. Takové oblečení zcela zabije ženské křivky a pro mě osobně dobře vypadá maximálně na šestnáctiletých slečnách. Čest výjimkám. Plnoštíhlým přidá několik kilo navíc, což je kontraproduktivní. Já mám 150cm a nosím velikost L, i tak jsem si v kabátu připadala jako medvídek Pú.


Přes to má ale kabát něco do sebe. Některým by možná mohla vadit délka, protože je velmi těžké dostat se s navazanym dítětem ke stahování vzadu, ale právě díky délce vám pod něj foukat nebude, nicméně právě jeho délka si zajistila mé sympatie. Koneckonců, stáhnout se dá ještě před oblečením, takže žádný zásadní problém v tom nevidím.


Detail, jako kovový zip a stylové stahování vespod kabátu jsou opravdu krásným doplňkem a celý kabát tak působí velmi pěkně, moderně. Ovšem ani jedno se mi nezdálo moc funkční. Stahování jsem již popsala výše a kovový zip je obrovská hrozba pro šátky. Jakmile si totiž šátek skřípnete do kovového zipu je konec a na šátku je díra. Tyto černé myšlenky se naštěstí nevyplnily ani jednou, ale je to snad ten největší nedostatek na kabátu, který jsem našla. No a prošívání je opravdu jen na parádu. Svůj účel plní a vypadá zkrátka skvěle. Také kapsy si zaslouží svou pozornost. Jsou hluboké a prostorné, výborně řešené. Vejde se do nich mobil, peněženka, klíče a spoustu dalších drobností. Bez problémů jsem do kapsy dala i dětskou lahev na pití. Rozhodně z nich nic neztratíte a ještě si zahřejete ruce.


Navzdory oversized střihu se mi při nošení bez dítěte celkem líbil, i když jsem vypadala o 20kg těžší, ovšem s dítětem už jsem nevypadala jako medvídek Pú, ale jako pořádná slonice. Silný materiál, takovýto střih a dítě přes rok staré byla vražedná kombinace. Když jsem měla kabát rozepnutý a dítě na zádech, vypadal skvěle. Problém nastal, když jsem ho zapla. Zploštil mi hrudník na jednu velkou placku, pod rukama bylo moc volné látky, přes boky jsem ho zase měla upnutý, protože dítě si přeci jen někam musí dát nohy. Dopředu jsem se ani nepokoušela ho pod kabát navázat, bála jsem se, že to zip nevydrží. Přemýšlela jsem, jestli by nesedla větší velikost lépe, ale už takto mi byl v rukávech opravdu velký, což samozřejmě může být, střihem. Na nošení bez dítěte bych asi snesla klidně velikost menší. Abych to celé shrnula a nezdála se tato recenze jako negativní, musím vypíchnout především tepelný komfort. Takto teplou nosící bundu jsem v ruce ještě neměla. Opravdu bych neměla strach ho vzít na hory do -20C. Kapuce je velká, zakryje pohodlně celou hlavu, ovšem chybí kapucka pro dítě, protože jak jsem již zmínila, kabát se nosí bez vsadky. Je to velmi stylový kousek, vypadá skvěle na ženách, které ta kila navíc jako já nemají a určitě bude lépe vypadat s malým miminkem, než s velkým nošencem. To je ale problém každé nosící bundy, starší dítě se zkrátka jen tak někam neschová.


Vzhledem k ceně nosicího oblečení bych ale kabát od Kenhuru nekoupila.
Zvolila bych pro mě lichotivější střih s možností stahování v pase, abych při nošení alespoň trošku vypadala jako žena. Každá jsme ale jiná a každé sedí něco jiného, v tom je celé kouzlo. Věřím, že i tento oversized kousek si najde své příznivce.Marika 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.