Artipoppe,  RECENZE,  Recenze šátků

ARTIPOPPE ARGUS PYRITE

Složení: 43% bavlna, 37% morušové hedvábí, 20% babycamel
Gramáž: 283 gsm

Mé první setkání s luxusními šátky v podobě nizozemského Solnce a jeho Genesis Teal Castle nedopadlo nijak slavně a na delší dobu mě přesvědčilo, že high end směr není nic pro mě. Nějak jsem po této zkušenosti nabyla dojmu, že přepychové kousky jsou vlastně málo muziky za hodně peněz a nadšení kolem nich jsem nechápala. Jaké ale bylo mé překvapení, když jsem poprvé navázala jiný šátek, taktéž holandského high end výrobce, tentokrát Artipoppe. Pyrite ve zmenšeném vzoru Argus je rozhodně jiné kafe. A mám-li být upřímná, je to přímo můj šálek kávy!

 
Stejně jako Genesis zastíní ostatní vzory od Solnce, tak Argus svou oblíbeností převálcuje cokoli jiného, co vydalo Artipoppe. A protože většinou z principu nechci mít to, co mají všichni, nezařadila jsem se do zástupu nadšených milovnic vzoru „pavích“ per. (Ono vlastně ani o žádného páva nejde, spíše o bažanta druhu Argusianus argus, který má obdobně krásná ocasní pera jako notoricky známý páv.) A i když nemám potřebu žádného Arguse vlastnit, musím uznat, že v porovnání s dalšími „pavími“ vzory od LennyLamb či Oschy, je tenhle bažant opravdu úchvatný.V případě Pyrite jde ovšem o zmenšený „Miniargus“, který se mi líbí ještě víc, něž jeho častější větší varianta.     


Černozlatá barevná kombinace (mimochodem na slunci naprosto dokonalá) si mě získala na první pohled a luxusní složení s morušovým hedvabím a velbloudí vlnou zase na první navázání. Vzhledem ke své nulové zkušenosti s vlnou z malých velblouďátek jsem se Pyrite trochu bála a čekala, že mě sežere zaživa, protože na vlnu v šátku jsem většinou citlivější. Žádného hryzavého příkoří se mi ovšem od něj nedostalo, dokonce mi byl i na holou kůži tak příjemný, že jsem se musela na cedulce ujistit, zda v něm ten velbloud opravdu je.


Při vázáni a v úvazu už se ale vlna nezapře. Pyrite krásně klouže a při dotahování spolupracuje natolik, že se mi s velikostí 3 podařilo na první pokus perfektně navázat úvaz, který jsem zkoušela poprvé. Za což, si troufám tvrdit, vděčím spíš šátku, který se opravdu váže sám, než svým vázacím schopnostem. Jako správný vlňáček Pyrite na ramenou pěkně popružuje a s lehkostí unese Jeníkových deset kilo, aniž bych o nich věděla. Šátek jako dělaný na těžší batolata, i přestože v ruce ho není moc, pro mě tak akorát.

 
Dokonale zanošený kousek, jaký se dostal ke mně, bych se ale s trochu zkušenější rukou nebála využít ani na malé miminko, které zavine s jemností a měkkostí. Body navíc si u mě získal i za jemný vlněný chloupek, díky kterému je Pyrite mazlivý na dotek, i za nenáchylnou vazbu, takže nehrozí žádné časté zatahování oček. Mé nadšení z něj nezná mezí a to i přesto, že jsem spíše milovnicí tenkých a pevných šátků. Ale tenhle nádherný, luxusní kousek opravdu nejde nemilovat! Za zapůjčení úžasného skvostu děkuji Domče!

IVET 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.