A-Z - SEZNAM TESTOVACÍCH ŠÁTKŮ A NOSÍTEK,  Artipoppe,  RECENZE,  Recenze šátků

ARTIPOPPE ARGUS ENIGMA

Složení: 38 % bavlna, 27 % hedvábí, 20 % kašmír, 15 % babycamel
Gramáž: 320 gsm

Nizozemská high-end značka šátků Artipoppe se už na našem blogu objevila v podobě pavího Emerald a zlato-černého Pyrite, u nějž jsem se pozastavovala nad tím, že více jak polovina vydaných šátků od Artipoppe je v ikonickém vzoru Argus. Ani dnes nevybočíme z argusí řady a podíváme se na další luxusní kousek, tentokrát v čtyřpříměsovém provedení s tajemným názvem Enigma. Nadpoloviční podíl luxusních příměsí; konkrétně hedvábí, kašmíru a vlny z malých velblouďátek, spolu s původem z něj dělá šátek z vyšší cenové třídy, ale otázkou je, zda za to Enigma vlastně stojí. Ale k tomu se ještě dostaneme…

Od minule se mi “bažantí peří” jako vzor nelíbí o moc víc a oproti elegantnímu a decentnímu MiniArgus je v klasické velikosti na můj vkus moc nápadné. Barevně je pak ale šátek stejně přepychový jako jeho složení a jemný lesk přírodně zbarveného hedvábí a babycamel vlny se zlatavým nádechem v kombinaci s růžovým kašmírem a modrou bavlnou z něj dělá neskutečnou měňavku. Enigma na světle hází různě barevné odlesky a ač je z dálky fialová, zblízka poznáte, že jde o růžovou a modrou nit setkané vedle sebe a hlavně díky nim pak působí při pohybu proměnlivým barevným dojmem. Jestli je právě její vzhled důvodem záhadného názvu (enigma znamená hádanka, či záhada) netuším, ale možná právě to je ta hádanka.

Před pár měsíci recenzovaný Pyrite si mě získal natolik, že nenápadně vyčkávám, až se s ním jeho majitelka bude chtít rozloučit, abych mu mohla poskytnout teplý domov u nás a na dalšího velbloudího ňuňavce jsem tedy byla hodně zvědavá. Bohužel musím přiznat, že mě Enigma pěkně pokousala a hned zkraje testování tak kvůli tomu u mě ztratila pár bodů, které ani po dalších navázáních nezískala zpět. Jestli za to může kašmír či velbloud netuším, na druhou stranu ale toto spojení dvou vln zahřeje v současných mrazivých dnech naprosto perfektně a cestou do školky jsem se tak do téhle kousavé “hádanky” ráda zachumlala (přes triko se naštěstí neprohryzala).

Do ruky je Enigmy více, než jsou mé osobní preference, což se vzhledem ke gramáži přesahující tři stovky dá očekávat, ale určitě to není nejsilnější šátek, jaký jsem vázala. Naštěstí se i tak při vázání chová způsobně, jemně klouže a dotahuje se skvěle a to jak v klasickém kříži s kapsou tak v úvazech na záda. Na ramenou pak jemně pruží, což je typické pro vlněné šátky a spolu s vyšší gramáží to z ní dělá supernosný kousek, ve kterém jsem si pohodlně ponosila i sedmnácti kilového Vilémka v jednoduchém batohu. K tomu abych Enigmu prohlásila za dokonalý batolecí kousek mi ale chybí pár centimetrů v její šířce na pořádné zakapsování tříleťáka, který chce mít zrovna schované ruce v šátku. Jinak je to šátek tak měkký a poddajný, že bych se do něj nebála vázat ani menší miminko tak od tří měsíců věku. Za mě tedy příjemný šátek, který si ale mé srdce nezískal vzorem, ani tloušťkou, která je vyšší než mám ráda. Hledáte-li šátek pro parádu, který zároveň unese i velké dítko a máte-li rádi luxusní příměsi a fialovou, je to kousek přesně pro vás.


IVET 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.