Aloe,  RECENZE,  Recenze nosítek

ALOE TODDLER

Vhodnost podle výšky dítěte dle výrobce: 80 – 100 cm


Před nedávnem se k nám na testování dostalo rostoucí Aloe Two (odkaz), které je pořádným batolecím nosítkem s unikátním bederním pásem, u nějž jsem si ale zoufala nad přemírou přezek, spon, tkaniček a gumiček. Obecně dávám přednost jednodušším jednovelikostním nosítkům před rostoucími, a tak jsem chtěla vyzkoušet také Aloe Toddler, tedy částečně rostoucí nosítko s extendory, za jehož půjčení děkuji skupině

❤️
Nosím na srdci
Mezi Aloe Two a Aloe Toddler je hned několik rozdílů o něž se s vámi podělím v dnešní recenzi.Na rozdíl od minule testovaného Aloe Two je konkrétně toto batolecí nosítko látkové, což je u Aloe nosítek celkem časté a ač se říká, že látková nosítka oproti těm šátkovým dítě hůře obepínají, přišel mi jeho materiál příjemně poddajný. Rozdíl jsem cítila ale ne až tak markantní, aby mi kvůli tomu bylo nosítko nepohodlné, nebo se mi nezdála poloha nošence v něm. Navíc byl design nosítka čistý a elegantní, i když vzhledem ke světlé béžové barvě lehce nepraktický. Detaily jako sladěné uchycení přezek na upnutí kapucky k ramenním popruhům s hlavním panelem zádové opěrky a rozšiřovači působil dojmem, že si na vzhledu nosítka dal výrobce opravdu záležet.


Jak jsem si minule stěžovala na to, že Aloe Two disponuje na můj vkus až moc “hejblátky”, u Toddlera je to určitě lepší. Úplná absence nastavovacích šnůrek na zádové opěrce je částečně nahrazena rozšiřovači (extendory) v dolní části bederního pásu, které mají rozšiřovat rozměr mezi nožičkami dítěte. To by se možná i dělo, kdyby nebyly tak “na volno”. Ve skutečnosti jsem měla pocit, že jsou tam jen tak pro ten pocit, že má dítě látku od kolínka ke kolínku, protože opravdovou oporou pro nohy nebyly.


To mě také vede k tomu, že musím nesouhlasit s výrobcem, který uvádí, že je nosítko vhodné od 80 do 100 cm výšky dítěte. Náš dvacetiměsíční Jeník s 85 cm měl nosítko v oblasti nohou akorát, na výšku bych viděla ještě nějakou malou rezervu pro růst, ale do 100 cm si ho tedy moc představit nedokážu.


U Aloe Two jsem byla nadšená z bederního pásu, který mi skvěle seděl a byl neskutečně pohodlný. Toddler velikost nosítka disponuje obdobným pevným, ale měkkým širokým bederákem se dvěma popruhy a sponami, který se mi ale zdál ještě o něco širší než u rostoucího nosítka a do pasu jakoby se mi nevešel a lámal se (nikoli pod váhou dítěte), což je patrné i z fotek. Velká škoda, jinak bych nosítko ráda prohlásila vhodným i pro drobnější maminky, ale tohle mi kazí dojem z něj. Bohužel jsem nosítka neměla ve stejnou chvíli doma, abych je mohla přeměřit a potvrdit si tak svůj pocit a zjistit, kolik centimetrů dělá takový rozdíl. Délka bederního pásu je stejná jako u Aloe Two a vhodná tedy i pro štíhlejší maminky s pasem nad 65 cm.


Čím se nosítka dále liší jsou ramenní popruhy. Ty u batolecí nerostoucí verze postrádají “kojo” přezky a jsou méně polstrované a užší než u Aloe Two. Celkově mi tak seděly lépe a kojicí přezky mi při předním nošení ani nechyběly, ačkoliv v nosítku kojím často.


Ramenní popruhy jsou u Toddler verze zpracované tak, že přímo vybízí ke křížení na zádech, což jen potvrzuje fakt, že je hrudní spona odnímatelná a při křížení tak nikde nepřekáží. Křížením ramenních popruhů se ještě zvýšila už tak velká pohodlnost nosítka a zvládla jsem v něm tak i delší procházku bez nejmenších známek nepohodlí. K ramenním popruhům pak mám jen dvě výtky, z nichž jedna se týká jejich délky a druhá uchycení hrudní spony.


Začněme hrudní sponou, která je na popruzích navlečena volně, což sice usnadňuje její odejmutí při křížení, ale při klasickém nošení po popruzích “cestovala” a musela jsem jí často dávat do její původní pozice.


Další výhrada k délce ramenních popruhů či absenci “kojo” přezek se týká nošení na zádech, kdy se mi kvůli jejich délce nedařilo nosítko nastavit tak, aby mi Jeník viděl přes rameno.


Pokud bych to měla shrnout, Aloe vyrábí kvalitní nosítka, s netypickým bederním pásem, který si buď oblíbíte nebo zatratíte. Nosítko v Toddler velikosti a rostoucí Aloe Two se od sebe v některých faktorech liší a ve výsledku mi u obou k úplné spokojenosti vždy něco chybělo.

IVET 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.